FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.47° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

TES-İŞ'TEN %20 ZAM TALEBİ

TES–İŞ’in, İzgaz ve İzaydaş ile toplu sözleşme görüşmeleri başladı. Sendika her iki iş yerinde de yüzde 20 zam talep ediyor. Türkiye Enerji Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES–İŞ), İzgazda 151, İzaydaşt

19 Ocak 2013 Saat: 11:13
TES-İŞ'TEN %20 ZAM TALEBİ
TES-İŞ'TEN %20 ZAM TALEBİ

TES–İŞ’in, İzgaz ve İzaydaş ile toplu sözleşme görüşmeleri başladı. Sendika her iki iş yerinde de yüzde 20 zam talep ediyor.

Türkiye Enerji Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES–İŞ), İzgaz`da 151, İzaydaş`ta ise 222 işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerine başladı. TES–İŞ Sendikası Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, yapılan toplu sözleşme görüşmeleri hakkında bilgi verdi. Kabaloğlu, şunları söyledi: “İzgaz`da 15 günde ikinci oturumu gerçekleştirerek yaklaşık 45 madde geçtik. Bu maddelerde idari, hukuki, iş güvenliği ve işçi sağlığını ilgilendiren maddeler ağırlıktadır. Kalan maddeler sosyal haklar ve ücretlerle ilgilidir.

İŞ BARIŞI ÖNEMLİ

Sendika olarak toplu iş sözleşme teklifimiz 94 maddeden oluşmaktadır. Tamamının ayrı ayrı önemi var. Sosyal haklarla ilgili belli oranda talebimizin yanısıra, yevmiyelerdeki farkların en aza inmesi için gayret göstereceğiz. Bu bizim için ve iş barışı için önemli. Sonrasında ise genel bir ücret artışı talep ediyoruz; bu da yüzde 20 civarındadır. Üçüncü oturumumuz ise 21 Ocak`ta İzgaz`da gerçekleşecek.” İzgaz`la yapılan toplu sözleşme görüşmeleri bu işyerinde ilk toplu sözleşme olma özelliği taşıyor.

YÜZDE 20 ARTIŞ TALEBİ

İzaydaş`la da 21 Ocak saat 15.00`te 4. kez toplu sözleşme masasına oturacaklarını duyuran Kabaloğlu, “İzaydaş`ta 4. sünü yapacağımız toplu sözleşme görüşmelerinin bir çok maddesi oturmuş bulunmaktadır. Günün koşullarına göre, değişen şartlara bağlı ücret talebimizin dışında 3–4 tane de yeni teklif maddelerimiz bulunuyor. Ücretle ilgili yüzde 20 ücret artışıyla teklifimizi yaptık” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız