FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Temiz olmayan pazarcı yerini kaybedecek

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü pazar yerlerindeki düzenin yanı sıra pazar alanlarının sürekli temiz tutulması ile ilgili çalışmalarını titizlikle sürdürüyor

25 Ağustos 2014 Saat: 13:50
Temiz olmayan pazarcı yerini kaybedecek
Temiz olmayan pazarcı yerini kaybedecek

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü pazar yerlerindeki düzenin yanı sıra pazar alanlarının sürekli temiz tutulması ile ilgili çalışmalarını titizlikle sürdürüyor

EN GÜZEL TEMİZLİK KİRLETMEMEKTİR

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın büyük önem verdiği pazarlarla ilgili çalışmalar titizlikle devam ediyor. Zabıta Müdürlüğü Pazar Denetim Amirliği’ne bağlı ekip de pazarların temiz tutulması ile ilgili çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Pazar sonrası oluşan kötü koku ve görsel kirliliği önlemek adına denetimlerini sürdüren zabıta ekipleri, bu konuda pazar esnafını yakın takibe aldı. Zabıta ekipleri pazar sonrası esnafın tezgâh etrafını temiz bırakması gerektiğini belirterek, üzerinde ‘En güzel temizlik kirletmemektir’ yazılı broşürü esnafa dağıtıyor.

PAZARYERİ HAKLARI İPTAL EDİLECEK

Ekipleri tarafından Pazar esnafına dağıtılan broşürde,  12.07.2012 tarih 2831 sayılı Resmi Gazete ’de yayınlanıp yürürlüğe giren Pazar Yerleri Hakkında Yönetmeliği ile 08.02.2011 tarih 22 sayılı Pazar Yerleri ve Seyyar Esnaf Yönetmeliği ile ilgili bilgi veriliyor. Zabıta ekipleri, uyarıları dikkate almayıp, görüntü kirliliği oluşturan esnafa; ilgili yönetmelik uyarınca ceza kesileceğinin de altını çizerek, bu konuda esnafın daha hassas olması gerektiğini belirtti. İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yapılan uyarılara ve verilen cezalara itibar etmeyen esnafın pazar yeri hakkının iptal edileceğini de vurguladı. 

TEMİZ MODERN PAZARLAR

Pazar yerlerinin temiz tutulması ile ilgili çalışmaların titizlikle devam edeceğini ifade eden İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Nihat Kaymak, “Çevreye kötü kokuların yayılmasını önlemek ve halkımızın daha temiz bir ortamda alışverişlerini yapması konusunda denetimlerimiz sürekli devam ediyor. Bizim için bu konu çok önemli. Pazarlarımızın sürekli temiz kalması konusundaki Pazarcılar Odası yetkilileriyle birlikte çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. İzmit’imize yakışan temiz ve modern pazarları oluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz.” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız