CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.33° C / 17.33° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

TEKSTİL SEKTÖRÜNDE 300 BİN AÇIK VAR

Türkiye’de işsizlik oranı ocak ayında bir önceki aylara oranla biraz da olsa fazla çıktı. Kocaeli Türkiye’nin aksine istihdamda Türkiye birincisi oldu. Peki, hangi sektörler hangi şartlarda işçi arıyo

11 Şubat 2013 Saat: 15:52
TEKSTİL SEKTÖRÜNDE 300 BİN AÇIK VAR
TEKSTİL SEKTÖRÜNDE 300 BİN AÇIK VAR

Türkiye’de işsizlik oranı ocak ayında bir önceki aylara oranla biraz da olsa fazla çıktı. Kocaeli Türkiye’nin aksine istihdamda Türkiye birincisi oldu. Peki, hangi sektörler hangi şartlarda işçi arıyor?

Ocak ayı olması dolayısıyla Türkiye de işsizlik oranı bir önceki aylara oranla biraz olsun arttı. İşsizliğin bu aylarda artmasının en önemli sebebi kış şartları ve taşeron şirketlere çalışan işçilerin yıl başı itibariyle iş sözleşmelerine son verilmesi olarak görülüyor.

Peki işsizliğin olduğu bu aylarda iş arayan kurumlar ya da şirketler yok mu? Geçtiğimiz günlerde iş-kur Kocaeli İl Müdürü Özdemir kaşukçı ile yaptığımız röportajda Kocaeli de özellikle Gebze bölgesinde işçi açığının olduğunu ifade etti. Kaşukci Gebze’de yeni açılan sanayi kuruluşlarının hem asgari ücretle hem de vasıflı elaman olmak üzere 5 bine yakın işçi alımı yapacağını ifade etti.

İlimizde sanayi kuruluşlarının yoğun olması dolayısıyla en çok işçi bu alanda görünüyor. Ama ilimizde son zamanlarda yükselişe geçen turizm ve otelcilik alanında da ciddi bir elaman açığı bulunuyor turizm ve meslek okulları mezunları için 2013 te önemli işçi alımları yapılacak.

Bir diğer iş alnı ise aslında birçok kişinin soğuk baktığı tekstil sektörü ilimizde fazla yaygın olmayan tekstil sektöründe özellikle bursa İzmir ve İstanbul da 300 bin kadar işçi arandığı ifade edildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız