CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.46° C / 19° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

TEKNOLOJİK ALT YAPI TAMAM

Fatih Projesi kapsamında Mimar Sinan Lisesi ve Şehit Özcan Kan Anadolu Öğretmen Lisesi’ne toplamda 395 tablet bilgisayar dağıtıldı. dağıtım törenine katılan vali ercan topaca öğrencileri sık sık uyar

5 Mart 2013 Saat: 16:06
TEKNOLOJİK ALT YAPI TAMAM
TEKNOLOJİK ALT YAPI TAMAM

Fatih Projesi kapsamında Mimar Sinan Lisesi ve Şehit Özcan Kan Anadolu Öğretmen Lisesi’ne toplamda 395 tablet bilgisayar dağıtıldı. dağıtım törenine katılan vali ercan topaca öğrencileri sık sık uyardı çeşitli öğütlerde bulundu.

Fatih Projesi kapsamında Pilot uygulama kapsamına geçen dört okulun altyapı çalışmaları tamamlanarak tablet bilgisayar dağıtımına devam edildi. Pilot uygulamanın uygulandığı bu okullardan Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gölcük Atatürk Anadolu Lisesi dışındaki Mimar Sinan Anadolu Lisesi ve Şehit Özcan Kan Anadolu Öğretmen Lisesi’ne gerçekleştirilen tören ile toplam 395 adet tablet bilgisayar dağıtıldı.

İlk olarak Mimar Sinan Lisesi’nde gerçekleştirilen tablet bilgisayar dağıtımı törenine Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Vali Yardımcısı Ali Sözen, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar ve okulun öğretmen ile öğrencileri katıldı. Tablet bilgisayarları dağıtmadan önce kısa bir konuşma gerçekleştiren Vali Topaca, en önemli projelerden birinin uygulamalarını devam ettiriyoruz diyerek,eğitimde teknolojinin önemine değindi. Vali Topaca’ya tabletlerimizi ne zaman alacağız diye tweet atan Dilara Budak isimli öğrenci Vali Topaca’dan tabletini aldı. Tablet bilgisayarları dağıtan vali topaca, öğrencilere sık sık teknolojiyi yanlış kullanmamaları konusunda uyarılarda bulundu başarılı olmak için öğütler verdi.

Mimar Sinan Lisesi öğretmenlerine 8, öğrencilerine 180+14 olmak üzere toplam 202, Şehit Özcan Kan Anadolu Öğretmen Lisesi’ne ise öğretmenlerine 5, öğrencilerine 188 olmak üzere toplam 193 tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız