FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Tekirdağ'a büyük yatırım

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde konulan 2023 hedefi 500 milyar dolar ihracat.Bu hedef için Türkiye’nin bir çok ilinde önemli yatırımlar yapılıyor.O yatırımların bir tanesi de Tekirdağ’a yapı

14 Kasım 2013 Saat: 16:36
Tekirdağ'a büyük yatırım
Tekirdağ'a büyük yatırım

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde konulan 2023 hedefi 500 milyar dolar ihracat.Bu hedef için Türkiye’nin bir çok ilinde önemli yatırımlar yapılıyor.O yatırımların bir tanesi de Tekirdağ’a yapıldı.İşte dünyanın en büyük limanlarından biri olacak Asya Port Limanı hakkında ayrıntılar.

2023 hedefi olarak konulan 500 milyar dolar ihracat için en önemli adımlarından bir tanesi Tekirdağ’da Asya Port Limanı olarak atıldı. Dünyanın en büyük üç gemisinin aynı anda yanaşabileceği Asya Port Limanı 29 Ekim 2014 yılında tamemen hizmete açılacak. Bölgenin ve Türkiye’nin ekonomisine büyük katkı sağlayacak Asya Port Limanı için 700 milyon dolar yatırım yapıldı.Limanın açılması ile Tekirdağ’da kişi başına düşen gelir 40 bin dolar olacak. Denize bin 400 kazığın çakıldığı Asya Port Limanı inşaatı hakkında Operasyon Amiri Bahri Özden, son durum hakkında bilgiler verdi. Atılımcı İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Köşdere ve Kocaeli TV Genel Müdürü Turgay Tüysüz, Asya Port Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’yı ziyaret etti.Vali Yerlikaya, Asya Port limanı hakkında önemli mesajlar verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız