FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu20° C / 20° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Tekel bayilerine yılbaşı denetimi

Ekipler, içki satışı yapılan büfe ve tekel bayileri ile kuruyemişçiler, eğlence mekanlarını ve Büyükşehir’e ait istirahat ve eğlence yerlerini denetledi.

1 Ocak 2015 Saat: 15:04
Tekel bayilerine yılbaşı denetimi
Tekel bayilerine yılbaşı denetimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü, Zabıta Daire Başkanlığı İhtisas Zabıta Şube Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Ruhsat ve Denetim Şube Müdürlüğü denetim ekipleri yılbaşı denetimlerine çıktı. Denetim ekipleri tarafından mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde denetimler yapıldı. Ruhsat, gıda güvenliği, teknik ve hijyenik kriterlerin incelendiği denetimler de işyeri yetkilileri ve çalışanlar bilgilendirildi.


TEKEL BAYİİ VE KURUYEMİŞÇİLERDE DENETİM
Büyükşehir Belediyesi ve Tarım İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan denetimlerde de yılbaşı tedbirleri kapsamında denetimler yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyeti kendisine ait işyerlerinde yılbaşı tedbirleri kapsamında yaptığı denetimlere paralel olarak, Tarım İl Müdürlüğü ile yapılan ortaklaşa denetimlerde de yılbaşı tedbirleri kapsamında özellikle içki satışı yapılan büfe ve tekel bayileri ile kuruyemişçilerin denetimleri yapılıyor.

 

İŞYERİ SAHİPLERİ BİLGİLENDİRİLİYOR
Ekipler tarafından yapılan denetimlerde, işyerleri titizlikle kontrol ediliyor. İşyeri sahipleri, ruhsat, genel temizlik ve düzen, gıda güvenliği, gıda maddelerinin muhafaza koşulları, personel hijyeni, alet-ekipman hijyeni, haşere mücadelesi, ilaçlama gibi birçok konuda bilgilendiriliyor.

 

OLUMSUZ DURUMDA BU NUMARALARI ARAYIN
Tüketicinin duyarlı davranması gerektiğine değinerek işyerlerinde görülen gıda güvenliği, temizlik ve hijyenle ilgili her türlü olumsuzluğun ALO ZABITA 153 ve ALO GIDA 174 ihbar ve şikâyet hatlarına veya 444 11 41 çözüm masası kanalıyla bildirilebileceğini belirtildi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız