FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur17.52° C / 18° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Taze hamside son 2 gün

Denizlerde trol ve gırgır ağları ile avcılık yapan balıkçılar için genel av yasağı 15 Nisanda başlıyor.Balıkçılar, “Hamside son 2 gün” derken, fiyatların artacağını söylediler. Gıda Tarım ve Hayvancıl

13 Nisan 2014 Saat: 21:30
Taze hamside son 2 gün
Taze hamside son 2 gün

Denizlerde trol ve gırgır ağları ile avcılık yapan balıkçılar için genel av yasağı 15 Nisan'da başlıyor.Balıkçılar, “Hamside son 2 gün” derken, fiyatların artacağını söylediler.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tüm denizlerde 15 Nisan itibariyle trol ve gırgı ağlarıyla avcılık yapan balıkçılar için genel av yasağının başlayacağını belirtti.Av yasağı, 1 Eylül Pazartesi günü sona erecek.Denizlerde avlanma yasağının başlamasına birkaç gün kala balık fiyatları artarken Balıkçılar “Hamsi’de son iki gün” dedi.

ÇEŞİT ARTACAK

Balık fiyatları değişirken, hamsinin kilosu 8 liradan, İstavrit 10 liradan, Çupranın adeti ise 5 liradan tezgahlardaki yerini aldı.Halkevinde bulunan balıkçılar son günlerde çeşitliliğin arttığını dile getirirken, avlanma yasağının ardından balıklara 1-2 lira zam gelebileceğini söyledi.

FİYATLAR YÜKSELİR

Rizeli Kardeşler Balıkçılık’ın işletmecisi Tuna Balcı fiyatlar hakkında bilgi verdi.Balcı, “Avlanma yasağının ardından Hamsi hariç bütün balık çeşitleri olacak.Hamsi’de tezgâhlarda nadirde olsa görülebilir.Gırgır yasağı olacağı için olta balıkçılığı başlayacak.Balık çeşitleri de artacak.Tanesini 25 liraya sattığımız Lüfer’in âdetini son günlerde 15 liraya satıyoruz” dedi.

KIYI BALIKÇILIĞI

Taze Balıkçılığın işletmecisi Yaşar Demirci ise fiyatlarda çok fazla değişiklik olmayacağını ifade etti.Demirci, “Avlanma yasağının ardından kıyı balıkçılığı başlayacak.Hamsi ve çinekop yerini İspari, İzmarit, Mırmır’a bırakacak.Son günlerde havaların iyi olması tezgahlardaki hareketliliği arttırdı” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız