FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu15.54° C / 16° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Türkiye

Tatil dönüşü 5 kilometrelik kuyruk

Tatilleriniİ Türkiye’de geçiren Türk işçilerinin yaşadıkları ülkeleri dönmeye başlamaları sınır kapılarında yoğunluğa neden oldu.

14 Ağustos 2014 Saat: 16:03
Tatil dönüşü 5 kilometrelik kuyruk
Tatil dönüşü 5 kilometrelik kuyruk

Tatilleriniİ Türkiye’de geçiren Türk işçilerinin yaşadıkları ülkeleri dönmeye başlamaları sınır kapılarında yoğunluğa neden oldu. Karayoluyla Kapıkule Sınır Kapısı’nı tercih edenler gümrüğün dışına taşan ve yaklaşık 5 kilometreyi bulan kuyruklar oluşturdu. Gümrük sahasında Bulgaristan’a çıkış yapmayı bekleyenler zaman zaman araç klaksonlarıyla beklemelerini prostesto ederken; gümrük görevlileri ise klakson çalanlar hakkında Kabahatler Kanunu gereğince para cezası kesileceği anonsları yaptı.
Yaz tatillerini Türkiye’de geçiren Avrupalı Türk işçilerinin, yaşadıkları ülkelere dönüşleri başladı. Özellikle Pazartesi günü birçok ülkede eğitim öğretimin başlayacak olması nedeniyle dönüş yoluna geçen Türk işçileri sınır kapılarındaki yoğunluğu arttırdı. Türk işçilerinden karayolunu tercih ederek Bulgaristan’a çıkış yapmak için Kapıkule Sınır Kapısı’na gelenler, gümrüğün dışına taşarak yaklaşık 5 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Polis peronlarında çıkış işlemi yaptıran araçlar gümrük sahasında da neredeyse doldurdu.

Kapıkule Sınır Kapısı’nın karşısındaki Bulgar Kapitan Andreevo Sınır Kapısı’nda da uzun kuyruklar oluştu. Ülkesine girecek araçları detaylı olarak arayan Bulgar gümrük peronları da Türk işçilerinin araçlarıyla doldu. Türk gümrük alanında Bulgaristan’a gitmek için bekleyen araçlar için gümrük görevlilerince 5 sıra oluşturuldu. Bulgaristan tarafında yoğunluk durumuna göre araçlar kontrollü olarak veriliyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız