CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu24.07° C / 25° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

TAŞERON İŞÇİLERİN; sözleşmesi tamam

Belediye-İş Sendikası Basın Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan, Kocaeli’de kamu hastanelerinde çalışan 1064 temizlik işçisinin yetki tespitinin yapıldığını ve yetkili sendikanın Belediye-İş Sendikası olduğunu bir süre önce du

14 Kasım 2017 Saat: 12:43
TAŞERON İŞÇİLERİN; sözleşmesi tamam
TAŞERON İŞÇİLERİN; sözleşmesi tamam

Belediye-İş Sendikası Basın Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan, Kocaeli’de kamu hastanelerinde çalışan 1064 temizlik işçisinin yetki tespitinin yapıldığını ve yetkili sendikanın Belediye-İş Sendikası olduğunu bir süre önce duyurmuştu. Özkan sosyal medyadan yaptığı duyuruda ‘’Kocaeli kamu hastanelerine bağlı Merdan Temizlik şirketinde çalışan 1064 işçinin tespiti Belediye-İş sendikamıza çıkmıştır. Başta çalışanlarımıza be örgütümüze hayırlı olsun emeği geçen tüm ekibimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

BUGÜN İTİBARİYLE TAMAM 

Şubat ayında yetki alan sendika bir süredir toplu iş sözleşmesi için görüşmelerini sürdürüyordu. Firma diretince görüşmeler anlaşmazlıkla sonuçlandı. Yüksek Hakem Heyeti’ne kadar uzayan görüşmelerde  işçinin gözü heyetten gelecek haberdeydi. Heyet bugün kararını taraflara belirtti. Bugün itibariyle Kocaeli genelinde Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı olarak çalışan bütün taşeron temizlik personeli sendikalı olmuş oldu. İlk sözleşme olması ve hakem heyetinden gelmesi nedeniyle sembolik rakamlarla imzalanan toplu iş sözleşmesinin ilerleyen dönemde iyileştirilmesi bekleniyor.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız