FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Tartışmalı İhale 5 Mayısta

CHP eski İl Başkanı Yalçın Kuşkan ve kent muhalefeti tarafından sürekli AKP’li meclis üyesinin sahibi olduğu Yıldızlar Eğitim firması kazandığı için eleştirilen KO-MEK’in 625 personellik hizmet ihalesi 5 Mayıs’ta yapılacak.

30 Nisan 2015 Saat: 15:54
Tartışmalı İhale 5 Mayısta
Tartışmalı İhale 5 Mayısta

CHP eski İl Başkanı Yalçın Kuşkan ve kent muhalefeti tarafından sürekli AKP’li meclis üyesinin sahibi olduğu Yıldızlar Eğitim firması kazandığı için eleştirilen KO-MEK’in 625 personellik hizmet ihalesi 5 Mayıs’ta yapılacak

Büyükşehir Belediyesi’nin tartışmalı ihaleleri arasında yer alan KO-MEK ihalesi 5 Mayıs Salı günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek. Belediyenin internet sitesinden yalnızca “Personel hizmeti alınacaktır” şeklinde duyurulan ihale Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları için 625 personellik hizmet alımını kapsayacak. Daha önce birçok defa İstanbul’da AKP meclis üyeliği yapan bir ismin sahibi olduğu Yıldızlar Eğitim firmasının kazandığı ihale bilindiği gibi geçtiğimiz yıl ufak bir ücret farkıyla Ankara, Adana ve Batmanlı şirketlerin ortaklığına gitmiş, en düşük ikinci teklifi Yıldızlar Eğitim firması vermişti. 


5 FİRMA AYNI TEKLİF VERMİŞTİ
Yıldızlar Eğitim firmasının üst üste birkaç yıl boyunca KO-MEK ihalesini kazanması kent genelinde tartışma yaratmış, kent muhalefeti ve CHP’nin eski İl Başkanı Yalçın Kuşkan basın açıklamaları ile Yıldızlar Eğitim firmasını eleştirmişti. Eleştiriler üzerine Yıldızlar Eğitim, Yalçın Kuşkan hakkında tazminat davası açmış ancak tazminat talebi reddedilmişti. 2013 yılında gerçekleştirilen KO-MEK ihalesinde ise 5 firma kuruşu kuruşuna aynı teklifi vermiş, 16 milyon 157 bin 92 lira 52 kuruşluk teklifin 5 firma tarafından verildiği bu ihale de büyük tartışmalara sebep olmuştu. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız