FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur18.54° C / 19° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Tarım Festivali Renkli Başladı

İzmit Belediyesi tarafından ilki düzenlenen Tarım Ürünleri Festivali renkli başladı. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Köylü milletin efendisidir. Bizler de köylü çocuklarıyız. Toprak, tarım, tarım ürünleri,

19 Eylül 2015 Saat: 12:32
Tarım Festivali Renkli Başladı
Tarım Festivali Renkli Başladı

İzmit Belediyesi tarafından ilki düzenlenen Tarım Ürünleri Festivali renkli başladı. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Köylü milletin efendisidir. Bizler de köylü çocuklarıyız. Köylerimiz bizim her şeyimiz. Toprak, tarım, tarım ürünleri, köylülerimiz bizim için çok önemli” dedi

İzmit Ziraat Odası ile ortaklaşa düzenlenen, köylülerin kendi yetiştirdikleri organik ürünleri tanıtması ve kent halkıyla buluşturulmasını amaçlayan festival Cuma namazı sonrası Mehteran eşliğindeki yürüyüşle start aldı. Festivalin açılışına İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Volkana Kılıç, İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Köy ile kentin buluşmasını da amaçlayan festivalde, tarım ve hayvansal ürünlerin yanı sıra tarım araç gereçleri de sergilendi.

 

KÖYLÜ ÇOCUĞUM

İki gün sürecek olan festivalin açılışında konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Köylü milletin efendisidir. Bizler de köylü çocuklarıyız. Köylerimiz bizim her şeyimiz. Toprak, tarım, tarım ürünleri, köylülerimiz bizim için çok önemli. Hükümetimiz 13 yıldır köylümüze her türlü konuda destek vermeye çalışıyor. Şunu iddia ediyorum ki, bizim köylerimiz Avrupa’nın köylerinden daha ileride olacak. Köylerimizin kalkınmasına büyük önem veriyoruz ve bunun içinde projeler üretiyoruz. Köylerimize hizmet için Kırsal Hizmetleri Müdürlüğü’nü ilk  kuran belediyeyiz. Veteriner hekimimiz, ziraat mühendisimiz her gün köyleri  ziyaret edip vatandaşlarımıza bilgilendirmelerde bulunuyorlar. Köylerimizdeki atıkları gübreye dönüştürecek biyogaz projemizi de bu yıl hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

 

STANTLAR GEZİLDİ

Tarım Ürünleri Festivalinin açılışında Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak ve İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu da birer konuşma yaparak Başkan Doğan’ı böyle bir etkinlik düzenlediği için  tebrik ettiler. İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan da yaptığı konuşmada, “Belediye Başkanımız her zaman bizlere destek oluyor. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır” diye konuştu. Başkan Doğan, protokol üyelerine sandık içinde tarımsal ürünlerden verdi. Konuşmaların ardından stantlar gezildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız