FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Tacize Uğrayan Çocuk Yaşadıklarını Çizdi

Polis Ş.İ’nin cinsel istismarına uğradığı iddiasıyla devam eden davanın mağduru 8 yaşındaki I.A çizdiği resimlerle içinde bulunduğu kaygıları dışa vurdu.

28 Mayıs 2015 Saat: 16:03
Tacize Uğrayan Çocuk Yaşadıklarını Çizdi
Tacize Uğrayan Çocuk Yaşadıklarını Çizdi

Polis Ş.İ’nin cinsel istismarına uğradığı iddiasıyla devam eden davanın mağduru 8 yaşındaki I.A çizdiği resimlerle içinde bulunduğu kaygıları dışa vurdu. Geçtiğimiz Haziran ayında, aynı lojmanda kaldığı 8 yaşındaki çocuğa cinsel tacizde bulunduğu ileri sürülen polis memuru Ş.İ hakkındaki yargılama devam ediyor. Bir pedagog kontrolünde olan mağdur I.A, yaşadığı tramvayı atlatmaya çalışıyor. İlimizdeki önemli bir hastanede düzenli olarak pedagoglarla görüşmeye devam mağdur Ş.İ, yaşadığı kaygıları resimlere döktü.

KORKUSUNU GÖSTERİYOR

8 yaşındaki I.A, kendisinden kaygılandığı zamanları gösterilmesini isteyen program çerçevesinde yaptığı resimlerde, güvenli bir yerde saklanmak isteği, kendisini gözetleyen insan figürleri gibi görselleri resmetti. Ayrıca, I.A’nın eli sopalı insan ve bıçaklama resimleri gibi şiddet içerikli görseller de çizdi. I.A’nın çizimlerini yorumlayan uzmanlar, küçük çocuğun halen olayın etkisi altında olduğunu ve kendisini tam olarak güvende hissetmediğini vurguladı.

DAVA 11 HAZİRAN’DA

I.A’ya cinsel tacizde bulunduğu ileri sürülen polis memuru Ş.İ’nin tutuklu yargılandığı davanın 4’ncü celsesi Kocaeli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 11 Haziran Perşembe günü görülmeye devam edecek. Bir önceki celsede mahkeme heyeti, sanık avukatının taleplerini reddetmiş ve sanık polisin tutukluluk halinin devamına hükmetmişti. Mahkeme ayrıca, Kocaeli Üniversitesi’nden rapor talep etmişti. 8 yaşındaki I.A, kendisinden kaygılandığı zamanları gösterilmesini isteyen program çerçevesinde yaptığı resimlerde, güvenli bir yerde saklanmak istemesi, kendisini gözetleyen insan figürleri gibi görselleri resmetti.


YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız