FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.47° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Tabletler Öğrencilere Dağıtıldı

Büyükşehir Belediyesi, teknoloji çağının gereklerine uygun olarak öğrencilerin bilgiye hızla ulaşmalarını sağlamak ve onlara eşit imkanlar sunmak amacıyla 6. Sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıttı

13 Şubat 2016 Saat: 14:11
Tabletler Öğrencilere Dağıtıldı
Tabletler Öğrencilere Dağıtıldı

Büyükşehir Belediyesi, teknoloji çağının gereklerine uygun olarak öğrencilerin bilgiye hızla ulaşmalarını sağlamak ve onlara eşit imkanlar sunmak amacıyla 6. Sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıttı

2009 yılından beri tüm 6. sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtan Büyükşehir Belediyesi, geleneği bu yıl da bozmadı. İlimizde öğretim gören 27 bin 180 öğrenciye tablet bilgisayar dağıtmak için yola çıkan Büyükşehir Belediyesi, temsili olarak 12 ilçeden seçilmiş öğrencilere bilgisayarlarını sundu. Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen törene, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Tahir Büyükakın, İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve çok sayıda davetli katıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık programa katılamazken, çektiği telgraf ile salondakileri selamladı.

 

GÖSTERİ YAPILDI

Düzenlenen tören bilim tiyatrosu gösterisiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra hazırlanan tanıtım filmi izlendi. Protokol konuşmalarının ardından 12 ilçemizden belirlenen okullardaki öğrencilere kent genelinde dağıtılan 27 bin 180 tablet bilgisayarlar temsilen teslim edildi. Ayrıca Geçici Eğitim Merkezi’nde eğitim gören Suriyeli üç öğrenciye ve engelli öğrencilere de bilgisayarları verildi.

 

HEDEFİMİZ SANAYİYİ TEKNOLOJİYE EVİRMEK

Törende açılış konuşmasını yapan Karaosmanoğlu, “Biz yüzümüzü dünyaya döndük, çünkü çağın dilini konuşamazsak hayatı ıskalarız. Onlarca insanın aylarca çalışarak yapacağı bir işi, küçücük bir yazılımla yapabilirsiniz. Öyleyse bilgisayarsız olmaz. Çağa ayak uydurmanın ötesinde çağı yakalamalı hatta geçmeliyiz. ‘Kocaeli Türkiye’nin sanayi başkentidir’ diyoruz. Sanayi başkentiyiz doğru ama dünya yepyeni yerlere gidiyor. Sadece sanayi endeksli bir kalkınma modeli eskidi. Sanayinin sağladığı yüksek tecrübeyi, hızla yüksek teknolojiye evirmek en büyük hedefimiz” dedi.

 

ZORUNLU BİR İHTİYAÇ

Karaosmanoğlu konuşmasının devamında, “Bilim merkezimizi bunun için kurduk. Her öğrenciye bir bilgisayarı bunun için hediye ediyoruz. Dijital çağda yaşıyoruz. Bu dünyaya entegre olmanın yolu bilgisayardan geçiyor. Hayatımızı kolaylaştıran pek çok yenilik bu küçük kutulardadır. Bizim zamanımızda ansiklopedi bile zor bulunuyordu. İnternete bağlı bir bilgisayar varsa kütüphaneler dolusu kitap elinin altındadır. Bilgisayarlar, tabletler artık lüks bir ürün değil, yaşama değer katan zorunlu bir ihtiyaçtır” şeklinde görüşlerini ifade etti.

 

KALKINMIŞ ÜLKE KALKINMIŞ BİREY

Törende kürsüye çıkan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “7’ncisi gerçekleşen tablet dağıtım töreninde bulunmaktan gurur duyuyorum. Gelişen bir Türkiye’ye büyük katkı sunan belediyemizi tebrik ediyorum. Sizler gelenekten geleceğe Türkiye’nin büyük birer parçası olacaksınız. Kalkınmış bir ülke kalkınmış bir birey, eğitilmiş bir bireyden ortaya çıkar. Sizler geçmişinize sahip çıkıp, gelecek için çalışarak ülkemizi 2023 ve 2071 hedeflerine ulaştıracak insanlarsınız. Bizim en büyük güvencemiz sizlersiniz. Sizleri çok seviyoruz. Ve öyle şanslısınız ki, eğitimcilikten Büyükşehir Belediye Başkanlığına gelmiş bir amcanız var. Bugün size dağıtılan tablet bilgisayarlar hepsi yerli üretim olan F klavyelerden oluşmaktadır. Bu sizin hem sağlığınız hem zekanız için büyük faydası olacaktır. Bilgisayarlarınız da sizler gibi millidir yerlidir. Hepinize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız