FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu28° C / 28° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Tablet Bilgisayarlar Bugün Dağıtılacak

Büyükşehir Belediyesi, 6. sınıfta okuyan 27 bin 180 öğrenciyi daha tablet bilgisayarlarıyla buluşturuyor.

13 Şubat 2016 Saat: 09:09
Tablet Bilgisayarlar Bugün Dağıtılacak
Tablet Bilgisayarlar Bugün Dağıtılacak

Büyükşehir Belediyesi, 6. sınıfta okuyan 27 bin 180 öğrenciyi daha tablet bilgisayarlarıyla buluşturuyor. Projenin 7. yılında tabletlerine kavuşan öğrenci sayısı böylece 189 bin 761’i bulacak. Tablet bilgisayar dağıtım töreni bugün yapılacak

Büyükşehir Belediyesi, 7 yıl önce startı verilen “Bire Bir Öğrenme” projesi kapsamında Kocaeli’nde okuyan bütün 6. sınıf öğrencilerine bilgisayar tablet vermeye başladı. Bu kapsamda 6. sınıf öğrencisi 27 bin 180 çocuk daha tablet bilgisayarlarına kavuşacak. Dağıtılan cihazlarda dünyadaki yeni trend olan 2’si 1 arada uygulaması kullanılıyor. Yani hem tablet hem de bilgisayar özelliklerini taşıyor. Böylece öğrenciler tabletin mobilitesini ve bilgisayarın gücünü bir arada kullanabilecek.


YÜZDE 100 TÜRKÇE F KLAVYE
Tablet bilgisayarlarda Türkiye’de ilk defa Türkçeleşmiş klavye kullanılacak olması da dikkat çekiyor. Tablet bilgisayarların yüzde 100 Türkçe F klavyesinde yeni tablet bilgisayarlarının klavyesinde “delete” tuşunun yerinde “sil” yazıyor. “Caps lock” yerini “büyük” kelimesine bıraktı. “Enter” yerine ise “giriş” yazıyor. Cihazlar Microsoft’un yeni yayınladığı, kısa sürede dünyada 200 milyondan fazla bilgisayarda kullanılan Windows 10 işletim sistemine sahip. 


DİJİTAL DEFTER UYGULAMASI
Dijital defter dönüşümü Kocaeli’nde başlıyor; cihazların üzerindeki OneNote uygulaması ile dijital defter olarak kullanılabilecek. Öğrenciler ders notlarını bu cihaz üzerinde tutacak ve paylaşacak. Bu proje sayesinde Microsoft Office 365 teknolojileri Kocaeli’ndeki 350.000 öğrenciye ücretsiz olarak açıldı. Bu sayede öğrencilerimiz son nesil mesajlaşma, 1 TB bulut depolama alanlarını kullanabilecek. Öğrencilerimiz cihazların üzerindeki mobil Word, Excel, PowerPoint uygulamaları ile projelerini geliştirebilecek. Büyükşehir Belediyesi için özel olarak tasarlanmış ve yazılımı buna göre yapılandırılan tablet bilgisayarlara uzaktan erişim sayesinde; kullanıcılara anında mesaj ve veri ulaşımı sağlanacak.


TABLET DAĞITILACAK
Bu yıl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla Atatürk Spor Salonu’nda saat 10.30’da düzenlenecek tablet bilgisayar dağıtım töreninde Kocaeli’nin 12 ilçesinden velileriyle gelen öğrencilere ve engelli öğrencilere temsili sayıda cihazları teslim edilecek. Dağıtımlar daha sonra ilçeler bazında devam edecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız