FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

SUSURLUK DAVASININ KİLİT İSMİNE 55 YIL HAPİS...

Susurluk davasının kilit tanıklarından biri olan Sapancalı Hadi lakaplı Mehmet Hadi Özcan’ın liderliğini yaptığı iddia edilen 35 sanıklı Kocaeli çetesi davası karara bağlandı. İddianamede 8 ayrı yağma

29 Temmuz 2013 Saat: 09:34
SUSURLUK DAVASININ KİLİT İSMİNE 55 YIL HAPİS...
SUSURLUK DAVASININ KİLİT İSMİNE 55 YIL HAPİS...

Susurluk davasının kilit tanıklarından biri olan Sapancalı Hadi lakaplı Mehmet Hadi Özcan’ın liderliğini yaptığı iddia edilen 35 sanıklı Kocaeli çetesi davası karara bağlandı.

İddianamede 8 ayrı yağma, tehdit, silahlı yaralama gibi olaylarla suçlanan Mehmet Hadi Özcan 55 yıl 4 ay 10 gün hapis cezası aldı.Mehmet Hadi Özcan Susurluk kazasının ardından Veli Küçük ve Abdullah Çatlı gibi isimler hakkında önemli iddialarda bulunmuştu.2006 yılında silahlı saldırıya uğradı.Daha sonra da düzenlenen bir operasyonla, suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.Mehmet Hadi Özcan Ergenekon davasında da tanık olarak dinlendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede, Mehmet Hadi Özcan’ın da arasında bulunduğu 35 kişinin işlediği suçlar 8 ayrı başlıkta toplandı.İddianamedeki bilgilere göre, Mehmet Hadi Özcan’ın liderliğindeki çete Kocaeli ve çevresindeki tüm mafyatik işlerin başını çekiyordu.İddianame İstanbul 10.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.Mahkeme, 5 yıl süren yargılamayı 23 Temmuz 2013’te görülen duruşmayla sonlandırdı.

Mehmet Hadi Özcan’ın suçladığı Halil Karataş, “Ben örgüt kurmadım.Örgüt üyesi değilim.Mehmet Hadi Özcan’la daha önce ortaklığımız vardı.O da sona ermiştir.6 yıldır kendisiyle konuşmuyoruz.Sanıklarla iş ilişkim vardı.Öğrenci servisi işi yapmaktayım.Gayrimeşru hiçbir işin içinde yer almadım” diyerek kendisini savundu.

Mahkeme heyeti sanıkların tümünün son sözlerini aldıktan sonra davanın kararını açıkladı.Mehmet Hadi Özcan iddianamedeki 8 ayrı suçtan toplamda 55 yıl 4 ay 10 gün hapis cezası ile 375 TL para cezasına çarptırıldı.Halil Karataş ise 51 yıl 5 ay hapis cezası aldı.İddianamedeki diğer sanıklar da çeşitli hapis cezalarına çarptırıldılar.

Mehmet Hadi Özcan son savunmasında, örgüt lideri olmadığını, eski ortağı Halil Karataş’ın işlediği suçların kendi üzerine atıldığını iddia etti.Özcan, “Suçsuzluğumu ve örgütle ilgim olmadığını nasıl ispatlayacağımı bilmiyorum.Bana komplo kurulmuştur.Suçsuzum.Beraatimi ve tahliyemi istiyorum” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız