FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli yağmur18° C / 18° C

kısa süreli yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Suriyeliler İçin İki Dev Proje Başlatıldı

Sığınmacıların sisteme entegrasyonu için özel bir çalışma başlatıldı. Eğitim seviyesi yüksek olanlara niteliklerine göre iş sağlanacak

20 Eylül 2016 Saat: 09:30
Suriyeliler İçin İki Dev Proje Başlatıldı
Suriyeliler İçin İki Dev Proje Başlatıldı

Türkiye, Suriye'de yaşanan iç savaş nedeniyle sınırına dayanan sığınmacılara kapılarını açması ve her türlü ihtiyaçlarını karşılamasının ardından bu kişilerin sisteme entegre edilmesi için düğmeye bastı. Nitelikli sığınmacıların Türkiye içinde değerlendirilmesi için adım atan yetkililer TÜBİTAK öncülüğünde YÖK, MEB, YTB ve AFAD'ın da katıldığı özel bir çalışma başlattı.Türkiye'de bulunan eğitim seviyesi yüksek Suriyeliler aldıkları eğitime göre Türkiye için faydalı olabilecekleri alanlara yönlendirilecek. Sığınmacıların niteliklerine göre iş olanakları sağlanacak.

KONUT SORUNUNA ÇÖZÜM
Öte yandan sığınmacıların konut sorunu için de çalışmalarını hızlandıran Türkiye bu konuda da son aşamaya yaklaştı. Savaştan dolayı ülkelerini terk etmek zorunda kalan sığınmacılar için dev kamplar kuran Türkiye bu kez konut projesi üretmeyi hedefliyor. Yetkililer sığınmacılar için Kilis ve Hatay'da konut projesi başlatacak. Bu konuda da AFAD, TOKİ ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ortak çalışma yürütüyor. Çalışma sonucunda Suriyeliler için uygun ödeme imkânları ile konut sağlanacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız