FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu22° C / 22° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Dünya

Suriye'de "Gönüllü Yaşlılar Taburu" kuruldu

Halep'te, yaşları 50 ile 70 arasında değişen bir grup, yaşadıkları bölgeyi rejim güçlerinin saldırılarından korumak için "Gönüllü Yaşlılar Taburu"nu kurdu.

4 Aralık 2014 Saat: 14:03
Suriye'de "Gönüllü Yaşlılar Taburu" kuruldu
Suriye'de "Gönüllü Yaşlılar Taburu" kuruldu

HALEP

Yaşları 50 ila 70 arasında değişen 30 kişiden oluşan gönüllüler, Halep'in Ceviye bölgesi ile kuzeyindeki Nubul ve Zehra köyü civarında Esed güçlerine kaşı açılan cephe hatlarında savaşıyor ve mevzilerde nöbet tutuyor.

Zamanlarının çoğunu mevzilerde ve cephe hattında geçiren gönüllü yaşlılar arasında, avukat, mühendis, öğretmen ve esnaf gibi çeşitli meslek grubundan kişiler yer alıyor.

Gönüllü Yaşlılar birliğinin kurucusu Ebu Bera el Hirfan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gönüllüler birliğini kurmadan önce çevresindeki dost ve arkadaşlarıyla istişare toplantıları yaptığını ve olumlu sonuçlar alınınca da birliği kurduğunu belirtti.

Cepheyi bırakıp ülke dışına giden gençlerin tekrar birliklerine dönmesini istediğini ifade eden el Hirfan, şunları söyledi:

"Birliğimize 50 yaş ve üstü çok sayıda gönüllü katıldı. 70 yaşında olan büyüklerimiz de var. Birlik, 50 yaş ve üstü kişilerden teşekkül ettiği için 'Gönüllü Yaşlılar' birliği ismini uygun buldum. Gençlerimizden rejim düşene kadar cephe hatlarını bırakmayarak mücadele etmelerini istiyoruz. Biz bu yaşımızda cephe hatlarında rejime karşı savaşıyoruz."

Birlik üyelerinden 64 yaşındaki avukat Hac Hasan, çatışma bölgelerindeki cephe hatlarında yer alan mevzilerde gençlerle beraber nöbet tuttuklarını söyledi.

Halep'te, rejim güçleriyle çatışmalarda üç oğlunu yitirdiğini dile getiren Hac Hasan, "Ülke dışına çıkan gençler. Biz bu yaşımızda cephede Esed güçlerine karşı savaşıyoruz. Hiç korkmuyoruz. Ey gençler, kalbinizdeki korkuyu atın yerine imanı yerleştirin ve savaşın" dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız