FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Sur ve Cizre’ye Yardım Çağrısı

Kocaeli Cizre’den Sur’a Dayanışma Koordinasyonu, doğuda yer alan çatışmalarda zarar gören sivil vatandaşlar için temel ihtiyaç maddeleri yardımında bulunacaklarını bildirerek yardım çağrısında bulundu

7 Nisan 2016 Saat: 19:08
Sur ve Cizre’ye Yardım Çağrısı
Sur ve Cizre’ye Yardım Çağrısı

Kocaeli Cizre’den Sur’a Dayanışma Koordinasyonu, doğuda yer alan çatışmalarda zarar gören sivil vatandaşlar için temel ihtiyaç maddeleri yardımında bulunacaklarını bildirerek yardım çağrısında bulundu

Kocaeli Cizre’den Sur’a Dayanışma Koordinasyonu, SES Şube Binası’nda düzenlediği basın açıklamasında başta Cizre, Sur, Silvan, Dargeçit ve Derik ilçelerinde zarar gören sivil vatandaşlara temel ihtiyaç maddeleri toplanarak yardım gönderileceğini duyurdu. Basın açıklamasında koordinasyona destekçi kurumlar arasında Eğitim-Sen, SES, BES, Tüm Bel-Sen, Yapı Yol-Sen, HDP, SYKP, EMEP, Devrimci Parti, Halkevleri ve Dersimliler Derneği’nden temsilciler de yer aldı. Basın açıklamasını kurum adına HDP Derince İlçe Eş Başkanı Ebru Öcal gerçekleştirdi.


PEŞKEŞ ÇEKİLDİ
Ebru Öcal konuşmasında şunları söyledi: “Savaşın, ölümün ve yıkımın kol gezdiği Şırnak’ın Cizre ilçesinde 79 gün süren abluka sonucu yüzlerce sivil yurttaş hayatını kaybetmiş, yüzlerce ev kullanılmaz hale gelmiştir. Aynı durum Diyarbakır’ın Sur ilçesinde de meydana gelmiş ve ilçe katliamların ardından adeta yandaşlara peşkeş çekilmek için kamulaştırılmıştır. Çatışmalar Silvan, Nusaybin, Yüksekova olmak üzere çok sayıda ilçede devam etmekte her gün ölüm haberleri gelmektedir.


BİRLİKTE YAŞAM
Çok sayıda siyasi parti, demokratik kitle örgütü ve sendikanın yan yana gelerek kurduğu “Kocaeli Cizre’den Sur’a Dayanışma Koordinasyonu” kampanyasının ilk aşamasında acil ihtiyaç listesinde yer alan kuru gıda, çocuk bezi, çocuk maması, kadın pedi, her yaştan çocuk ayakkabısı, battaniyeyi evlerini terk etmek zorunda kalan on binlerce yurttaşa ulaştırmayı amaçlıyoruz. Kampanyamızın çağrısı ile tüm halklarımızı savaşa ve yıkıma karşı barış sesini yükseltmeye, yaşamı yeniden birlikte kurmaya davet ediyoruz. Yardım kampanyasına destek olmak isteyen vatandaşlar destekçi kurumlara yardım malzemelerini bırakabilir.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız