FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.53° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Su sıkıntısı yaşatmayacağız

İSU 22 Mart Dünya Su Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı. Mesajda, Kocaeli’de su sıkıntısı yaşatılmayacağı mesajı verildi.

23 Mart 2015 Saat: 17:00
Su sıkıntısı yaşatmayacağız
Su sıkıntısı yaşatmayacağız

İSU 22 Mart Dünya Su Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı. Mesajda, Kocaeli’de su sıkıntısı yaşatılmayacağı mesajı verildi.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, 1992 yılında Brezilya’nın Rio de Jenerio şehrindeki BM Çevre ve Kalkınma Kongresi’nde aldığı bir kararla 22 Mart tarihini Dünya Su Günü olarak kabul etmişti. İSU Genel Müdürlüğü, Dünya Su Günü’yle ilgili bir kutlama mesajı yayınladı. Müdürlüğün mesajında şu ifadelere yer verildi: “ Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü olarak, yaptığımız altyapı yatırım atağı ile Kocaeli’ nin sağlıklı ve marka bir kent olmasında önemli hizmetlerde bulunduk. Bugün, binlerce kilometre uzunluğunda içmesuyu, atıksu ve yağmursuyu altyapısı işletiyoruz.

 

DERE ISLAHLARI

Dere ıslahları ile yüzey sularını kontrol atlına aldık. Köylere kadar yaptığımız örnek arıtma tesislerimiz ile Türkiye’nin en çok ileri biyolojik atıksu arıtma tesisine sahip kurumuyuz. Bu tesisleri verimli çalıştırarak yaptığımız yüzde 99 arıtma oranı ile İzmit Körfezi ve Karadeniz sahillerini kirlilikten arındırdık. Bugün, 680 binin üzerinde abonemize sağlıklı, arıtılmış ve içilebilir dünya kalitesinde su sağlıyoruz. Yenilediğimiz içmesuyu şebekesi ile kayıp kaçak oranını yüzde 30 seviyesine indirdik. Bölgemizde de son iki yıldır yoğun bir şekilde etkili olan kuraklığa karşı Sapanca gölü, Denizli göleti yanı sıra dere ve kaynak suları, derin su kuyuları ile Kandıra bölgesinde Namazgâh barajı inşa ederek işletmeye aldık.

 

KAĞIT İSRAFININ ÖNÜNE GEÇTİK

Tek kaynağa bağlı kalmadan çoğalttığımız su kaynaklarımız ile Kocaeli’ de su sıkıntısı yaşatmayacağız. Teknolojik yeniliklerin öncüsü bir kurum olarak da ülkemizde birçok ilki gerçekleştirdik.  Atıksu arıtma tesislerinin yanı sıra kanalizasyon ve yağmursuyu kollektör hatları ile büyük sanayi kuruluşlarının atık sularının elektronik ortamda takibini sağlayan atıksu scada sistemini işletiyoruz. Türkiye’de 7. kurum olarak Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ile elektronik imzaya geçerek kâğıt israfının önüne geçtik.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız