CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur7° C / 7° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

SP'DE KONGRE BİTTİ SÖYLENTİLER BAŞLADI...

Saadet Partisinin hafta sonunda yapılan il kongresinde Sinan Ejderoğlu ve Mehmet Aras yarışmıştı. Kongrede 209 delegenin oyunu alan Sinan Ejderoğlu yeniden başkan seçilince partide de çatlak sesler yü

8 Nisan 2013 Saat: 17:33
SP'DE KONGRE BİTTİ SÖYLENTİLER BAŞLADI...
SP'DE KONGRE BİTTİ SÖYLENTİLER BAŞLADI...

Saadet Partisi'nin hafta sonunda yapılan il kongresinde Sinan Ejderoğlu ve Mehmet Aras yarışmıştı. Kongrede 209 delegenin oyunu alan Sinan Ejderoğlu yeniden başkan seçilince partide de çatlak sesler yükselmeye başladı.

Saadet Partisi Kocaeli il başkanlığı için 3 Şubat’ta yapılan kongreyi, genel merkezin istediği Sinan Ejderoğlu'nun karşısına çıkan tabanın adayı Mehmet Aras kazanmıştı. İptal edilen kongrenin tekrarında hafta sonunda yapılan kongrede bu kez genel merkezin desteklediği aday olan Sinan Ejderoğlu, 209 oyu alarak yeniden aday seçildi. Kongre bitti ama bu kez de söylentiler başladı. Kartepe ilçe teşkilat başkanı Cevdet Çepil olmak üzere kongrede Mehmet Aras’ı destekleyen teşkilat üyelerinin istifa etmek için bekledikleri gelen duyumlar içinde. Eğer ilerleyen süreçte durum daha da Mehmet Aras ve ekibinin aleyhine olursa birçok ilçe başkanı ve partili istifa etmek için bekliyor. Bir diğer konu ise Aras taraftarlarının kongrenin iptali için süre kaybetmeden itirazda bulunacakları… Bu da şu anlama geliyor; eğer itiraz yapılır ve yüksek seçim kurulu tarafından kabul görülür ise Saadet Partisi’nde kongre ikinci kez iptal edilip yeniden il başkanı seçimi için sandık başına gidilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız