FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.53° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

SP’li Doğan: “Bu toprakların ortak harcı İslam’dır”

Saadet Partisi’nin Temmuz ayı çalışmalarının değerlendirildiği İl Divan Toplantısı dün akşam Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde yapıldı

20 Ağustos 2016 Saat: 10:59
SP’li Doğan: “Bu toprakların ortak harcı İslam’dır”
SP’li Doğan: “Bu toprakların ortak harcı İslam’dır”

Sinan Ejderoğlu başkanlığındaki toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, İlçe Başkanları, İl ve ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları başkanları ile mahalle temsilcileri katıldı. SP’li teşkilat yöneticileri, il divan toplantısına büyük ilgi gösterdi, salonu tamamen doldurdu.

İl Divan toplantısının açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi İl Başkanı Ejderoğlu, 15 Temmuz gecesinin ülkemiz için vahim bir gece olduğunu belirtti, “15 Temmuz’u, sıkıntılı bir şekilde atlattık. Bütün halkımıza geçmiş olsun. Sokağa çıkıp şehit olanlara Allah rahmet eylesin; yaralılara acil şifalar diliyoruz.” dedi. SP olarak ülke ve yerel yönetimlerinde birçok konuda çözüm önerilerinin sunduklarını belirten Ejderoğlu, OHAL’ı fırsat bilerek bu millete daha çok hizmet edilmesi gerektiğini söyledi. Erbakan Hoca’ya rahmet dileyen Ejderoğlu, “Kutlu mücadeleyi yaptığı arkadaşlarından da Allah razı olsun, kutlu mücadeleyi devam ettiren sizlerden de Allah razı olsun.” dedi.

15 Temmuz tarihinde bir grup satılmış hainin kalkışmada bulunduğunu, milletin muhteşem duruş ve dirayetle darbe girişimini engellediğini belirten SP Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, siyasi iradenin doğrularının yanında, eksik adımlarının da olduğunu, son 10 gün içinde atılan adımlardan SP olarak endişelenmeye başladıklarını söyledi. Doğan şöyle konuştu: “Aslında yaşanan her sıkıntı aynı zamanda bir fırsattır. Kimilerine göre üst akıl bize göre ırkçı emperyalistler, tek bir tarafa yatırım yapmamıştır. Geleceği doğru inşa edebilmek için, iktidar partisi psikolojik engelleri mutlaka kaldırmalıdır. Bizler bin yıllık devlet geleneği olan medeniyetin varisleriyiz. Bu topraklarda yaşayanların ortak noktası ve harcı İslam’dır. Şuurlu Müslüman asla beklediği kapıya ihanet etmez, dostunun kapısına düşman getirmez. Düşmanın kapısında asla diz çökmez. Biz ülke olarak bu oyunları bertaraf edecek güçteyiz. İstanbul’da 5 milyon kişinin katıldığı mitingde AK Parti, CHP ve MHP bir araya gelmiştir. İnşallah ciddi manada adımlarla güçlendirilir. Bu ülkede bütün olayları gören Saadet Partisi var. Bu ülkede bu topraklarda satılmış hainlere bakıp aldanmayın, gafillere aldanmayın. Ülkemizde, bir tek Milli Görüşçü olduğu müddetçe asla hedeflerine ulaşamayacaklar.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız