FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

hafif yağmur16.89° C / 16.89° C

hafif yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

SP İzmit’te Gürsoy Yeniden Aday

P İzmit İlçe Teşkilatı’nın olağan kongresi 4 Haziran Cumartesi günü yapılacak.

30 Mayıs 2016 Saat: 18:20
SP İzmit’te Gürsoy Yeniden Aday
SP İzmit’te Gürsoy Yeniden Aday

SP İzmit İlçe Teşkilatı’nın olağan kongresi 4 Haziran Cumartesi günü yapılacak. Mevcut Başkan Samet Gürsoy yeniden aday olurken, eski İlçe Başkanı Mustafa Can’ın da başkan adayı olması bekleniyor

Saadet Partisi (SP) İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy partisinin ilçe binasında basın açıklaması düzenledi. Gürsoy konuşmasında Saadet Partisi İzmit İlçe Kongresi’nin 4 Haziran Cumartesi günü Necati Gençoğlu Kültür Merkezi'nde olacağı bilgisini verdi.


ANLAMSIZ AÇIKLAMA
Konuşmasının başında Saadet Partisi'nin hem genel hem de yerel siyasette eleştiri getirdiği hemen hemen her konuda haklı çıkmış bir parti olduğunu dile getiren Gürsoy, "Suriye'de savaşın başlamasıyla kardeş kanının dökülmesine mani olunması gerekliliğinin vurgulanmasının karşısında Esedci ilan edildi Saadet kadroları. Ne yazık ki mevcut Başbakan Yıldırım savaşın başlamasından 5 buçuk yıl sonra, ‘Bu anlamsız savaş yüzbinlerce kardeşimizin hayatına mal oldu’ diye anlamsız bir açıklama yapılmıştır" dedi.


4 HAZİRAN'DA KONGRE
Saadet Partisi İzmit İlçe Teşkilatı’nın 4 Haziran 2016 Cumartesi günü Saat 18:30'da Necati Gençoğlu Kültür Merkezi'nde 3. olağan kongresini gerçekleştireceğini dile getiren Gürsoy, "Bildiğiniz gibi Zafer Mutlu'nun İl Teşkilat Başkanı olmasının ardından il başkanımız ve genel merkez onayı ile İlçe Başkanlığı görevi şahsıma tevdi edildi. Yaklaşık 3 aylık süreçte güzel çalışmalar ortaya koyduk. Bir yandan da kongre sürecimizin yürütülmesi için kongre heyeti tertip ettik. Kongremize herkesi bekliyoruz" açıklamasında bulundu. 


TEK LİSTEYE GÖRE ÇALIŞIYORUZ
Kongrenin tek adaylı olması için ellerinden geleni yaptıklarını belirten İlçe Başkanı Gürsoy, "Mustafa Can beyin adaylığı kendisini bağlayan bir durumdur. Milli Görüş partilerinde kongreler her zaman tek kongreli olur. Biz de tek liste olması için çalışıyoruz. Biz çalışmalarımızı tek liste olarak yapıyoruz ama kongre günü karşımıza bir liste daha çıkarsa da ona göre çalışmalarımızı sürdürürüz" ifadelerini kullandı. 


MÜDAHELE EDEBİLİR
SP geleneğinde tek listeli kongreler yapılıyor. SP İzmit İlçe Başkanlığı’nın olağan kongresinde Samet Gürsoy’un karşısına Mustafa Can’ın çıkma ihtimali üzerine İl Başkanı Sinan Ejderoğlu’nun bu duruma müdahale etmesi bekleniyor. İlçe Başkanı Gürsoy, “Partimizde kriz yaşanmaz. İki liste durumuna il başkanlığı müdahale etme yetkisindedir. Genel merkez tarafından bizlere görev verildi” karşılığını verdi.


KAMALAK GELEMİYOR
Yapılacak olan kongrede 400 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyor. İzmit İlçe Başkanlığı 15 asil 15 yedek üyeden oluşan yönetim kurulunun yanı sıra 118 il delegesi seçilecek. İstenilmesi durumunda 25 asil 25 yedekli yönetimde oluşturulma hakkı bulunuyor. Kongreye SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak katılamazken GİK Üyesi ve Milli Gazete Ankara Temsilcisi Mustafa Yılmaz katılacak. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız