FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.53° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

SP Derince Esnafın Sıkıntısını Dile Getirdi

Saadet Partisi Derince İlçe Teşkilatı’nın haftalık olağan toplantısında konuşan İlçe Başkanı Halil Kayın, ilçe esnafının büyük zorluk çektiğini söyledi

2 Şubat 2016 Saat: 16:26
SP Derince Esnafın Sıkıntısını Dile Getirdi
SP Derince Esnafın Sıkıntısını Dile Getirdi

Saadet Partisi Derince İlçe Teşkilatı’nın haftalık olağan toplantısında konuşan İlçe Başkanı Halil Kayın, ilçe esnafının büyük zorluk çektiğini söyledi

Saadet Partisi Derince İlçe Teşkilatı kongre sonrası yeni döneme yoğun ve heyecanlı bir tempo ile başladı. Önceki akşam yapılan ilçe yönetim kurulu toplantısında İlçe Başkanı Halil Kayın, “Derince’deki trafik dubalarını eleştirdi.
AKP iktidarının ilk döneminde dönemin başbakanı ‘Artık bakkallar dönemi bitti’ demişti. Hükümet politikaları ile AVM ve zincir mağazaların yaygınlaşması desteklendi. Sonuç olarak birçok esnaf kepenk kapattı. Bugün girişimcilik desteği ile esnaflık ayakta tutulmak istense de piyasa şartlarına dayanmak pek mümkün değil” dedi.


HER YERE DUBA 
Yaşanan gizli ekonomik krizlere rağmen Derince esnafının da ayakta durma mücadelesi verdiğini kaydeden Kayın, “Esnaf, Derince halkının alışveriş için AVM’lere ve İzmit’e gitmesini önlemek için cazibe oluşturma mücadelesi vermekte. Bunun için panayırlar düzenlemektedir. Belediye Başkanı Haydar Bey artık çile haline gelen Derince trafiğine çözüm diye aklına gelen her yere plastik dubalar dikiyor. Bu dubalar Derince trafiğine çözüm getirmediği gibi günlük hayatı iyice çekilmez hale getirdi. Vatandaşın anlık park ihtiyacını giderememesi en çok esnafı etkilemektedir.


TİMUR KISSASI
Vaktiyle Timur’un fili köylünün tarlalarına zarar verince, Timur’a söylemeye cesaret edemeyen köylü sözcü olarak seçtikleri Nasrettin Hoca’yı yalnız bırakmış. Hoca da ‘Köylü filinizden çok memnun efendim’ demiş ve köylüye bir fil daha gönderilmiş. Bugün Derince’de de hikayenin benzeri yaşanmaktadır.
Plastik duba meselesini belediye başkanına kim nasıl iletiyorsa, Derince’nin yeni dubaları artık betondan yapılıyor. Tünel üstünde bankalar haricindeki esnaf hayat mücadelesi veriyor. Saadet Partisi’ne gelen şikayetlerde esnaf Derince’deki dubalardan oldukça şikayetçi. Trafik sorunu köklü altyapı ve yatırımlarla çözülür. 3 dönemde yapılamayan yatırımların faturasını dubalarla esnafa ödetmeyin. Esnafa faydanız yok bari gölge etmeyin” ifadelerine yer verdi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız