KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

açık10.5° C / 10.5° C

açık

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
sgk

Güncel

SP’den Noel Baba’ya çok sert tepki

SP, Gebze İlçe Kadın Kolları Başkanı Şükran Gümüş, Nıel Baba’nın genç nesilleri kimliksizleştirme projesi olduğunu ifade etti.

31 Aralık 2014 Saat: 11:00
SP’den Noel Baba’ya çok sert tepki
SP’den Noel Baba’ya çok sert tepki

Saadet Partisi (SP) Gebze İlçe Kadın Kolları Başkanı Şükran Gümüş, yılbaşı kutlamaları ile ilgili bir açıklama yaptı. Yılbaşının kendileri için bir anlam ifade etmemesi gerektiğini söyleyen Gümüş, “Sahte sevimliliği ve kırmızı pelerini ile ekranlarımızı, caddelerimizi, vitrinlerimizi işgal etmiş bir Noel Baba varlığının bizim kültürümüzde olmadığı gibi, inancımızda da bir yeri yoktur, halkımızın bu alışkanlıklardan bir an önce kurtulması gerek” dedi.

 

KİMLİKSİZLEŞTİRME PROJESİ
“Milletleri millet yapan en önemli unsur, şüphesiz ki, o milletin tarihi, inancı, kültürü ve ortak değerleridir” Gümüş, “Milletin kendi milli ve manevi değerlerinden uzaklaşması, kendi kültürüne yabancılaşması, sadece değerlerini değil, bir gün özgürlüğünü kaybetmesine de neden olur. Bu gerçekler ortadayken son yıllarda ülkemizde giderek artan bir şekilde Noel kutlaması çılgınlığı yaşanmaktadır. Ne tarihimizde, ne geleneklerimizde, ne inancımızda yeri olan Noel Baba figürü sinsi ve kirli bir projenin ürünüdür. Noel Baba genç nesilleri kimliksizleştirme projesidir. Noel Baba, Müslümanları, kendi tarihine, kendi inancına, kendi kültürüne, yabancılaştırma projesidir. Noel Baba, sömürgeci batının, silahla alamadığı toprakları, kültür işgaliyle ele geçirme projesidir. Nitekim bugün Akşemsittin’i, Şeyh Edebali’yi, Veysel Karani’yi bilmeyen binlerce evladımızın, Noel Baba’dan hediye bekler hale gelmesi bu yozlaşmanın bir sonucudur” dedi.

 

KİRLİ BİR DÜNYA
Sözlerini sürdüren Gümüş, “Kurban Bayramı’nda hayvan hakları havarisi kesilenlerin, Noel’de kesilen hindiler karşısında sus pus olması bu yabancılaşmanın bir sonucudur. Bu sinsi oyuna dur demek ve gerçekleri görmek zorundayız. Noel Baba’nın sevimli yüzü, sahte bir maske, kırmızı pelerini ise kanlı bir örtüdür. O pelerinin altında emperyalizmin kirli dünyası vardır. Afrika’da yiyecek ekmek, içecek su bulamadığı için ölen çocukların hayatı vardır. Filistinli, Suriyeli, Afganistanlı, binlerce yetimin feryadı vardır. Irak’ın sömürülen petrolleri, Libya’nın yağmalanan zenginlikleri vardır. Saadet Partisi olarak aziz milletimize çağrıda bulunuyoruz. Gelin bu kültür emperyalizmine karşı koyalım. Aslımıza, tarihimize, inancımıza sarılalım. Noel Baba safsatalarıyla oyalanmak yerine, imanlı, inançlı, eğitimli, erdemli nesilleri yetiştirmenin mücadelesini verelim. Bu bizim sadece çocuklarımıza karşı görevimiz değil, aynı zamanda bu necip millete ve bu topraklara karşı sorumluluğumuzdur” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız