CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21° C / 21° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

SP’DE İKİNCİ ŞOK

Saadet Partisi’nin 4. il olağan genel kurulu sonrasında seçimleri kaybeden Sinan Ejderoğlu ve ekibi İzmit 1. İlçe seçim kuruluna divana Mehmet Aras’ın aday listesini vermediğini iddia etmiş ve itirazl

12 Şubat 2013 Saat: 19:12
SP’DE İKİNCİ ŞOK
SP’DE İKİNCİ ŞOK

Saadet Partisi’nin 4. il olağan genel kurulu sonrasında seçimleri kaybeden Sinan Ejderoğlu ve ekibi İzmit 1. İlçe seçim kuruluna divana Mehmet Aras’ın aday listesini vermediğini iddia etmiş ve itirazları red edilmişti.

Ejderoğlu ve ekibi şimdi de kendi hazırladıkları ve askıya çıkardıkları delege listesinde yaklaşık 130 kişinin parti üyesi olmadığını iddia ederek YSK’ya seçimlerin iptali için başvuru yaptılar.

Saadet Partisi 4. Olağan genel kurulunda yaşananlar hafızalardan silinmeden Sinan Ejderoğlu ve ekibi ikinci kez seçimlere itiraz etti. Kendi hazırladığı delege listesinde bulunan yaklaşık 130 kişinin partiye üye olmadığı gerekçesiyle geçtiğimiz Cuma günü akşamı Yüksek Seçim Kurulu’na seçimlerin iptal edilmesi için itiraz ettiler.

İzmit 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Ahmet Turan Yıldız imzasıyla Ejderoğlu ve ekibinin itirazı Yüksek Seçim Kuruluna gönderildi. Yaklaşık 130 kişinin belirtildiği gibi partiye üyeliklerinin olmadığı ve daha önceki YSK kararları doğrultusunda Ankara’dan seçimlerin iptal edilip tekrarlanacağı yönünde bilgiler geliyor. Mehmet Aras ve ekibi ise şaşkın durumda YSK’nın vereceği kararı bekliyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız