CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur15.47° C / 16° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

SORUŞTURMAYA YER YOK KARARI ÇIKTI

Yükseköğretim Kurulunun, Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde, Anayasa Hukukuna Giriş dersinde Komünist Manifestoyu okuttuğu iddiasıyla b

28 Mart 2013 Saat: 15:28
SORUŞTURMAYA YER YOK KARARI ÇIKTI
SORUŞTURMAYA YER YOK KARARI ÇIKTI

Yükseköğretim Kurulu'nun, Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde, 'Anayasa Hukukuna Giriş' dersinde 'Komünist Manifesto'yu okuttuğu iddiasıyla bir öğrencinin şikayeti üzerine hakkında idari soruşturma açılan Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Seydi Çelik için soruşturma yer olmadığı kararını verdiği bildirildi.

Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Seydi Çelik'in öğrencilerine derste Komünist Manifesto'yu okuttuğu gerekçesiyle bazı öğrenciler, bu durumu YÖK'e şikayet ettiği ve hakkında soruşturma başlatıldığı iddia edilmişti. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi de yaptığı açıklamada, Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Seydi Çelik'e 'Komünist Manifesto' isimli kitabı okuttuğu gerekçesiyle soruşturma açıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirmişti.

Yrd. Doç. Dr. Çelik, 5 Mart tarihinde Hukuk Fakültesi'ne savunma vermişti. Yrd. Doç. Dr. Çelik, savunmanın ardından kendisine destek veren öğrencilere yaptığı konuşmada, bunun bir soruşturma olmadığını belirterek, şunları kaydetmişti: "Ama sonuçta özgür bilim, yapılan bir yerde bir mekanda, izletilen bir belgesel ya da okutulan bir kitabın şikayet konusu olması, bu şikayetin Yükseköğretim Kurulu tarafından ciddiye alınması, sonuçta akademik özgürlükler açısından pek hoş olmamıştır. Ama ondan öte öğrencilerin buna gerekli cevabı verdiğini düşünüyorum." Yrd. Doç. Dr. Çelik'e, YÖK'ten bugün gelen yazıda, söz konusu iddiayla ilgili olarak, 'Soruşturmaya yer olmadığı' kararı verildiği öğrenildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız