FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.54° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

''Sorumsuz Yöneticilik Pahalıya Mal Oluyor''

Gündemle ilgili açıklamalarda bulunan CHP İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Sorumsuz yöneticilik ülkeye her zaman pahalıya mal oluyor” dedi.

2 Şubat 2016 Saat: 10:19
''Sorumsuz Yöneticilik Pahalıya Mal Oluyor''
''Sorumsuz Yöneticilik Pahalıya Mal Oluyor''

Gündemle ilgili açıklamalarda bulunan CHP İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Sorumsuz yöneticilik ülkeye her zaman pahalıya mal oluyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya partisinin ilçe binasında olağan haftalık basın açıklamasını gerçekleştirdi. Gündeme ilişkin açıklamalar yapan Küçükkaya ülkemizde yaşanan olaylarla ilgili yaptığı yorumlarda, “Sorumsuz yöneticilik ülkeye her zaman pahalıya mal oluyor” dedi.    


MERHABA HAREKETİ
Küçükkkaya açıklamasında, “CHP olarak önümüzdeki dönem sokaktan daha ziyade evlere gidebileceğimiz merhaba hareketini oluşturuyoruz. Yarın bu hareketin ilk adımını kadın kolları örgütümüz başlatacak. Biliyorsunuz kadın kollarımız geçtiğimiz hafta durumu kötü olan vatandaşlarımıza erzak dağıtımında bulunacaklarına dair açıklama yaptı. Bu proje de yarın kadın kollarımızın öncülüğünde başlayacak” dedi.


CHP VAADİNİ GERÇEKLEŞTİRİYOR
Yalova Belediyesi tarafından getirilen kar küreme aracı ile ilgili eleştirilere de cevap veren Küçükkaya, “CHP’nin seçim vaadi olan bin 500 TL vaadini şimdi İstanbul’daki CHP belediyelerinde uygulanıyor. Bizim yaptığımız siyasetin karşılığını görmek isteyenler görürler. Bunu anlatmak için illa İstanbul’daki belediyelerimizin başkanları gelerek açıklamamı yapsınlar? Siyaseti nasıl yapılacağını kimseden öğrenecek değiliz” şeklinde konuştu.


SORUMSUZ YÖNETİCİLİK
CHP’li gençler hakkında açılan davalara da değinenen Küçükkaya,” Sokakta slogan attıkları gerekçesi ile CHP’li gençlere dava açılmıştır. Biz buna sadece tebessüm ediyoruz. AKP’li bakan artık şirazeyi o kadar kaydırmıştır ki ‘CHP ile HDP aynı noktadır’ diyebilecek noktasına getirmiştir. Güneydoğu’da ölen vatandaşları yok sayarak ‘oradaki binaları yeniden yaparız’ diyen bir zihniyet var karşımızda ben buradan soruyorum oradaki binaları yeniden yapmak ölen sivilleri geri getirecek mi? Unutulmamalıdır ki sorumsuz yöneticilik ülkeye her zaman pahalıya mal oluyor” şeklinde konuştu.


ONLARIN NİYETİ YOK
İzmit’te kurulması planlanan evsel atık tesisi ile ilgili konuşan Küçükkaya, “Evsel atık konusunda yeni bir tesise ihtiyaç vardır. Ama imtiyaz sözleşmesinin yetkili mercilerden yetki alınmadan yapılmak istenmesi doğru değildir. Bu anlamda böyle bir tesis yapılacaksa büyükşehir belediyesi kent meclisini toplayarak, kentin bütün dinamiklerinin görüşlerini alarak böyle bir tesis yapılmalı. Eğer bu yapılmazsa “ben yaptım oldu” mantığının karşısında olmaya devam ederiz. Keşke iktidar partisinin ilçe başkanı olsaydım. O zaman kent dinamiklerini toplardım. Ama görünüyor ki onların böyle bir niyetleri yok” diyerek görüşlerini ifade etti.


ÇALIŞTAY VERİMLİ GEÇTİ
Önceki gün yapılan İl Çalıştay’ı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Küçükkaya , “Ben göreve geldiğimden bu yana bu tarz çalıştay formatları ile çalışma yapılmasını savunmuştum. Prof. Dr. Ali Akdemir öncülüğünde geçtiğimiz gün çalıştayımızı yaptık. CHP artık çalışma formatlarını değiştiriyor. Bu anlamda gerçekleşen çalıştay benim açımdan çok verimli geçti.  Bu anlamda çalıştay’da emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız