FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.44° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

‘Sonuç halkın takdiri’

MHP Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan seçim sonuçlarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada sonuçların halkın takdiri olduğunu söyledi.

13 Ağustos 2014 Saat: 09:34
‘Sonuç halkın takdiri’
‘Sonuç halkın takdiri’

Türkkan, “Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu seçimin en önemli özelliği, Cumhurbaşkanı’nın doğrudan halk tarafından seçilmesiydi.  Katılımın az olması, eşit şartlarda bir seçim olmaması gibi birçok faktörü saymak mümkün, ancak netice itibariyle çıkan sonuç, halkımızın sandıktaki takdiridir. Halkımızın bu yöndeki tercihine saygı duyuyorum.  Halkımızın tercihlerine Türkiye’nin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı kutluyorum.

BAŞBAKANLIKTA Kİ ALIŞKANLIKLARINI TERK ETSİN

Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan’ın Başbakan iken sergilediği tutum ve davranışları bir kenara bırakması, artık ötekileştirmeyen ve tüm Türk Milleti’ni kucaklayan bir Cumhurbaşkanı olması gerekmektedir.  Seçim sonuçları ile ilgili tahliline gelince; bunu yapmak için henüz erken olduğu, seçmenin bölgesel bazda tercihleri başta olmak üzere, katılım oranı gibi faktörlerin de göz önüne alınarak, durumun daha teferruatlı olarak değerlendirilmesinin doğru olacağı kanaatindeyim. 

2015 SEÇİMLERİ

Bir erken seçim kararı alınmaz ise, 2015 yılının Haziran ayında yapılaması planlanan milletvekilliği seçimlerinde Türkiye, ‘Erdoğan’ sız bir seçime girecek. Bunu önemsiyorum. AKP’de Erdoğan faktörü olmadan girilecek bir seçimin sonuçlarını, öncesinde nasıl bir fark olacağını kestirmek şu an için erken olabilir.  Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde, seçime katlı veren tüm teşkilat mensuplarımızı kutluyorum. Hedefimiz 2015 seçimleridir. Buna yönelik çalışmalarımızı da, bugünden itibaren başlatmak zorundayız. “

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız