FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu17.53° C / 18° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

SİVRİSİNEKLERE KIŞ İLAÇLAMASI

Büyükşehir Belediyesi ilaçlama çalışmalarını sadece yaz ayında değil, kış aylarında da sürüyor. Kasım ayında başlayan kış uygulaması çalışmaları Aralık, Ocak, Şubat ve Mart ayı sonuna kadar yer altı s

13 Ocak 2013 Saat: 12:45

Büyükşehir Belediyesi ilaçlama çalışmalarını sadece yaz ayında değil, kış aylarında da sürüyor. Kasım ayında başlayan kış uygulaması çalışmaları Aralık, Ocak, Şubat ve Mart ayı sonuna kadar yer altı sistemlerinde devam ediyor. Yetkililer kış ayındaki denetimlerin yapılmazsa bir sineğin 3 ayda 32 milyar 500 bin sineğe ulaşacağını ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca yürütülen ilaçlama çalışmaları kent genelinde hem kış hem de yaz aylarında sürdürülüyor.

Bu dişi sivrisinek uygun ortam koşullarında bir seferde 200 yumurta su üzerine bırakmakta olduğunu kaydeden Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi yetkilileri, “İlaçlama çalışmaları kış aylarında yapılmazsa yaklaşık 3 ay içinde 32 milyar 500 bin sinekle beraber yaşamak zorunda kalabiliriz” dedi.

Kış uygulaması çalışmaları kentin yeraltı dolaşım sistemi olan kanalizasyon, fosseptik, logar, Telekom kanalı, İSU kanalı, yağmur suyu kolektörleri, arıtma tesisi, atıl boş binalar gibi sinek üreme alanlarında yürütülüyor

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız