FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.46° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Sivil Havacılık Yüksekokulu kapatıldı

Uzun yıllardır Kocaeli Üniversitesi Arslabey yerleşkesinde faaliyet gösteren Sivil Havacılık Yüksekokulu kapatılıyor. Kapatılma kararı, 2015/7313 sayılı karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

9 Mart 2015 Saat: 17:50
Sivil Havacılık Yüksekokulu kapatıldı
Sivil Havacılık Yüksekokulu kapatıldı

KOÜ Arslanbey yerleşkesinde faaliyet gösteren Sivil Havacılık Yüksekokulu’nun kapatılmasına karar verildi. Bakanlar Kurulu tarafından alınan karar, 2015/7313 sayılı karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararda, kapatılacak Sivil Havacılık Yüksekokulu’nun yerine Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi kurulacağı belirtildi.

 

RESMİ GAZETE’DE YAYINLANDI
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Bakanlar Kurulu üyelerinin imzasını taşıyan kararda şu ifadeler yer aldı: “Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde bulunan Sivil Havacılık Yüksekokulu’nun kapatılması ve adı geçen rektörlüğe bağlı olarak Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi kurulması; Milli Eğitim Bakanlığı’nın 05.02.2015 tarihli ve 1307729 sayılı yazısı üzerine, 28.03.1983 tarihli ve 2809 sayılı Kanun’un ek 30’uncu maddesine göre Bakanlar Kurulu’nca 16.02.2015 tarihinde kararlaştırılmıştır.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız