FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu21.92° C / 23° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Yaşam

Sivas Katliamı için yürüyecekler

2 Temmuz Sivas Katliamını Anma Platformu üyeleri Cumartesi günü gerçekleştirilecek yürüyüşün duyurusunu yaptı

30 Haziran 2016 Saat: 14:24
Sivas Katliamı için yürüyecekler
Sivas Katliamı için yürüyecekler

2 Temmuz Sivas Katliamını Anma Platformu üyeleri Cumartesi günü gerçekleştirilecek yürüyüşün duyurusunu yaptı

2 Temmuz Sivas Katliamını Anma Platformu Alevi Kültür Dernekleri Şube binasında düzenlenen basın açıklamasıyla Cumartesi günü düzenlenecek yürüyüşü duyurdu. Basın açıklamasını platform adına Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şube Başkanı Birol Sağlam gerçekleştirirken, Eğitim-Sen Şube Başkanı Suca Omurca, Yapı Yol-Sen Şube Başkanı Etem Kartal, Kocaeli Dersimliler Derneği Başkanı Ruhi Çelik, Halkevleri üyesi Yaşar Seğmen, ADD Kocaeli Şube Başkanı Orhan Özdemir’ de destekçi olarak yer aldı.


ÇALIŞMALARIMIZI YAPTIK
Basın açıklamasında konuşan Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şube Başkanı Birol Sağlam, “İstanbul’da yaşanan patlamayla ilgili ölenler için başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ülkemizde bu katliamlar artık azımsanmayacak kadar çok ölüme yol açıyor. Bunlara alıştırılmaya çalışılıyoruz ancak bunu yapmayacağız. Sivas katliamının 23’üncü yıldönümünde, Cumartesi günü sendikalar ve STK’larla birlikte anacağız. Bununla ilgili çalışmalarımızı yaptık. Cumartesi günü saat 17.00’de Merkez Bankası önünde toplanarak Sabri Yalım Parkı’na kadar yürüyeceğiz. 


BUNLARA İZİN VERMEYECEĞİZ
Bu kara günün failleri bugün ödüllendiriliyor. Ancak devlet hala bu katliamlarla yüzleşmiyor. Biz Cumartesi günü bunu bir kez daha dile getireceğiz. Ortadoğu’da yaşanan vahşi katliamların sorumluları 1993 yılındaki zihniyetten farklı değil. Geçen yıl biliyorsunuz ki Tavşantepe’de bu provokatörler iş başındaydı. Ancak biz bunları unutmayacağız ve bunlara izin vermeyeceğiz. Aynı zamanda yine Körfez Halkevi, CHP Körfez İlçe ve Gençlik Örgütü ve Sivas Kapıkayalılar Derneği’nin anma programı yapılacak. Saat 20.00’de Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek programa sanatçı Ali Ekber Eren ve Erdoğan Kaya katılacak” ifadelerini kullandı.


GÜVENLİK ZAFİYETİ VAR 
Sağlam’ın ardından konuşan Kocaeli Dersimliler Derneği Başkanı Ruhi Çelik, “Nasıl oluyor da havalimanında yapılan katliamda o cellatlar elini kolunu sallayarak oraya gidiyor bunun görülmesi lazım. AKP iktidarı hala güvenlik zafiyeti yoktur zırvalarını tekrarlasa da bunun böyle olduğu gayet net ve açıktır. Buna karşı olmanın yolu sokaktan geçiyor. Görüyoruz ki artık faşizm gün geçtikçe ivme değiştiriyor. Türkiye’de yaşatılan bu IŞİD kampları duyumlarımıza göre Dersim’de de 3 bin kişilik bir konteyner kent oluşturulmak istendiği duyumlarını aldık. Ancak Dersim halkı buna izin vermeyecektir” dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız