FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu17.53° C / 18° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

SINIRDA ÇATIŞMA...

Suriye sınırında kaçakçılar ile TSK arasında yaşanan çatışmalarda 18 askerin hastaneye kaldırıldığı bildirildi.TSK ayrıca kaçakçıların molotof kokteyli ile askerlere saldırdığını da açıklamaya ekledi.

6 Ağustos 2013 Saat: 17:47
SINIRDA ÇATIŞMA...
SINIRDA ÇATIŞMA...

Suriye sınırında kaçakçılar ile TSK arasında yaşanan çatışmalarda 18 askerin hastaneye kaldırıldığı bildirildi.TSK ayrıca kaçakçıların molotof kokteyli ile askerlere saldırdığını da açıklamaya ekledi.

Türkiye-Suriye Hududunda 2’nci Hudut Alay Komutanlığı Oğulpınar Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, saat 02.00’da hudut hattında görev yapan personelimiz tarafından, hudut taşları arasında yaklaşık 2500-3000 kişilik kaçakçı grup tespit edilmiştir.Kaçakçı gruba, hudut hattına yaklaşmamaları konusunda Türkçe ve Arapça ikazlarda bulunulmuştur. İkaza uymayan kaçakçı grup, farklı noktalardan hudut hattına yaklaşmaya devam etmiş ve devriye yolunda görev yapan araçlarımıza sınırın Suriye tarafından, daha geride görev yapan araç ve personelimize ise, sınırın Türkiye tarafındaki Kuşaklı Köyünden bir diğer kaçakçı grubu tarafından yoğun taş atılarak saldırıda bulunulmuştur. Unsurlarımız tarafından havaya uyarı ateşi açılmış, göz yaşartıcı gaz bombasıyla müdahalede bulunularak grubun dağılması sağlanmıştır.Bu esnada dokuz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yakalanmış ve 3 motosiklet ele geçirilmiştir. Bölgeye intikal ettirilen 300 kişilik ihtiyat kuvveti saat 05.30 sularında Kuşaklı Köyüne girmeye başlanmıştır.Bu esnada köylüler tarafından birliğimizin girişini engellemek maksadıyla mazot bidonları yakılmış ve birliğimiz taşlanmıştır. Zırhlı araçlarımıza molotof kokteyli atılarak yakılmaya çalışılmış; saat 07.00 sularında köydeki bazı evlerden pompalı av tüfekleriyle birliğimizin üzerine ateş açılmış, açılan ateş sonrası 18 askerimiz kol ve bacaklarından, yüz ve boyun civarından saçma ile vurularak hafif yaralanmıştır.Yaralan askerlerimiz bölgedeki hastanelerde tedavi altına alınmıştır. Suriye'deki olaylar devam ederken sınırdaki tansiyon da her geçen gün artıyor.Özellikle sınırdaki kaçakçılar sıklıkla Türk askerlerine saldırıyor. Son olarak 350 atlı kaçakçının sınırda saldırdığı ifade edilmişti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız