FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Şimşek’e kurultaydan sonra yanıt vereceğim

MHP Derince eski İlçe Başkanı Emin Şimşek, İl Başkanı Aydın Ünlü’yü paralelden destek almakla suçlamıştı. Aydın Ünlü ise bu söylemlere 10 Temmuzdan sonra cevap vereceklerini açıkladı.

21 Haziran 2016 Saat: 18:08
Şimşek’e kurultaydan sonra yanıt vereceğim
Şimşek’e kurultaydan sonra yanıt vereceğim

MHP Derince eski İlçe Başkanı Emin Şimşek, önceki gün İl Başkanı Aydın Ünlü’yü paralelden destek almakla suçlamıştı. Dün konuşan Ünlü ise “10 Temmuz’dan sonra kim kime ne için gitmiş, kimin kimle ne çıkar ilişkisi olmuş hepsini kamuoyuyla paylaşacağız” dedi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü 19 Haziran tarihinde gerçekleştirilen ve muhaliflerin zaferiyle sonuçlanan olağanüstü tüzük kurultayı sonrası gazetemize gündemdeki kurultay tartışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ünlü hakkındaki tüm iddialara, “10 Temmuz’dan sonra kim kime ne için gitmiş, kimin kimle ne çıkar ilişkisi olmuş hepsini kamuoyuyla paylaşacağız. Ardından bu kişilerle ilgili disiplin sürecini başlatacağız” yanıtını verdi.


SERT ELEŞTİRİLER
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda tüzük kurultayına katılan muhalifler için ‘kripto paralelci’ ifadelerini kullanmış ve muhalifler tarafından sert eleştirilere maruz kalmıştı. Ünlü’nün ‘paralel’ suçlamasına MHP Derince eski İlçe Başkanı Mehmet Emin Şimşek’ten yanıt gecikmemiş, “2014 yerel seçimlerinde cemaatten büyükşehir adayı için arabalar alan kimse onlar paraleldir. Aynı seçimde cemaate 5 bin müşahit kartı dağıtanlar paraleldir. Bunun için de aynaya bakması yeterlidir” ifadelerini kullanmıştı.


KAMUOYU BİLİYOR
Kriptocu paralel cümlesi Genel Başkanlarının gündeme getirdiğini belirten İl Başkanı Ünlü, “Bizde bunu Kocaeli’ye uyarladık. Kriptocu paralel kelimesini Devlet Bahçeli’nin yanında gözükerek aslında başkalarının yanında olanlar için kullandık. Tüm kamuoyu da bunları tek tek biliyor. Onlar kendilerini de biliyorlar” dedi.


DİSİPLİN SÜRECİ 
BAŞLATACAĞIZ

Başkan Ünlü, eski ilçe başkanı Şimşek’in iddialarına ise “Ömrü hayatı boyunca ülkücülükten bahsedip Devlet Bahçeli’nin yanında siyaset yaptığını anlatan bir isim daha sonra ülkücü hareketin geleceği mi, yoksa Emin Şimşek’in geleceği mi diye bir karar vermiş ve değişim demiş. Niçin değişim dediğini tüm Kocaeli kamuoyu biliyor. Hareket için mi Emin’in geleceği için mi? Şahsi menfaatleri için hareketi bir yöne çeken birinin, tarih itibariyle ne yaşadığı ilçede, ne de ilde hiçbir sözünün hiç bir anlam ifade etmediğini tüm Kocaeli görecektir. 10 Temmuz’dan sonra kim kime ne için gitmiş, kimin kimle ne çıkar ilişkisi olmuş hepsini kamuoyuyla paylaşacağız. Ardından bu kişilerle ilgili disiplin sürecini başlatacağız.”


KOPUK MUHATABIM DEĞİL
MHP’li Oğuz Erhan Kopuk’un, “Sözde muhalefet dediği kişileri arayıp görevim nedeniyle açık seçik yapamam ama delegelerin yarısını size verdim” iddialarına yanıt veren Ünlü şunları söyledi: “MHP’de yönetim kadrolarında bir anlam ifade etmeyen birinin benimle ilgili söylemlerini muhatap kabul etmiyorum. O şahsiyet benim muhatabım değil. Ne yazdığı ve ne söylediği bizi bağlamıyor. Bizim yapacak çok işimiz var. Dedikodularla uğraşacak halimiz yok.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız