FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18° C / 18° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Simit yiyerek protesto ettiler

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda çalışa memurlar, kurum içindeki yemek fiyatlarının diğer illerdeki SGK’lara göre 2 katı yüksek olmasını dün simit yiyerek protesto etti.

20 Nisan 2015 Saat: 16:35
Simit yiyerek protesto ettiler
Simit yiyerek protesto ettiler

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda çalışa memurlar, kurum içindeki yemek fiyatlarının diğer illerdeki SGK’lara göre 2 katı yüksek olmasını dün simit yiyerek protesto etti.

İzmit Plaj Yolu’nda bulunan Kocaeli Sosyal Güvenlik Kurumu önünde, Büro Emekçileri Sendikası (BES) Kocaeli Şubesi tarafından basın açıklaması düzenlendi. Şube Başkanı Gülizar Ateş’in okuduğu açıklamada, Kocaeli Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarının diğer illerde bulunan kurumlara göre yüzde 100 daha pahalı yemek ücretini ödediklerini vurguladı: Ateş açıklamasında özetle şöyle dedi. “Kocaeli Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarından ortalama 80 TL ile 130 TL arasında yemek ücreti kesilmektedir. Bu para ağırlıklı olarak çıkan pilav, makarna, patates, bakliyat yemeklerine ödenmektedir. İl Müdürü yemeklerden et suyunu çıkardığını yerine patates suyunu koyduğunu söylemiştir. 


AYRI ODA KURDULAR 
“Kocaeli Sosyal Güvenlik Kurumu müdür ve müdür yardımcıları personelle birlikte yemek kuyruğuna girmek istemedikleri için yemekhanenin içinde ayrı bir yemek odası yaptırılmış, yemek kuyruğuna girmeden masalarına oturduklarında kendilerine yemek tepsisini taşısınlar diye 2 tane taşeron işçi işe alınmıştır. Bu işçilerin ücretleri kurum tarafından değil, çalışanların yemek ücretlerine yapılan zamlar ile zorla kesilmektedir. Çalışanların haberleri olmadan işe alınan işçilerin parasını ödemek istemiyoruz. Bu işçilerin ücretlerini Sosyal Güvenlik Kurumu’nun karşılamasını istiyoruz. 


BOYKOT EDİYORUZ
Buradan bir kez daha Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nurettin Nacar’a sesleniyorum. Yediğimiz pahalı ve niteliksiz yemeğin bütün sorumluluğu size aittir. Bizler kurum çalışanları olarak yemek ücretlerinin düşürülmesini, kaliteli, temiz ve ucuz yemek çıkarılmasını, imzalanan sözleşme ve yasa gereği gereken günlük kalori miktarının, yemek çizelgesinde uygulanmadığını görmüş olup bunun düzeltilmesini istiyoruz. Taleplerimiz yerine getirilene kadar yemekhanede yemek yemiyor yemeği boykot ediyoruz.” Açıklamaya katılan memurlar daha sonra öğlen yemeği niyetine simit yiyerek kurumun kalitesiz ve pahalı yemek politikasını protesto etti. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız