CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur8.54° C / 9° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

SEYDİ ÇELİK İFADE VERDİ

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde Anayasa Hukukuna Giriş dersinde Komünist Manifestoyu okuttuğu iddiasıyla bir öğrencinin şikayeti üze

5 Mart 2013 Saat: 16:51
SEYDİ ÇELİK İFADE VERDİ
SEYDİ ÇELİK İFADE VERDİ

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde 'Anayasa Hukukuna Giriş' dersinde 'Komünist Manifesto'yu okuttuğu iddiasıyla bir öğrencinin şikayeti üzerine hakkında idari soruşturma açılan Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç. Dr. Seydi Çelik bugün ifade verdi. Yrd.Doç.Dr. Çelik ifade verirken dışarıda toplanan öğrenciler de manifestodan bölümler okuyarak öğretim üyesine destek verdi.

Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ nde YÖK’ ün belirlediği bilirkişiye savunmasını veren Yrd. Doç.Dr. Seydi Çelik’ i çıkışta yaklaşık 50 öğrenci alkışlarla karşıladı.

Kendini bekleyen öğrencilerine açıklama yapan Yrd.Doç.Dr. Çelik, “Öğrencilerin beni okuttuğum kitap ve izlettiğim belgesel yüzünden YÖK’ e şikayet etmesi ve YÖK gibi bir kurumun bunu ciddiye alıp savunmamı istemesi üzücüdür” dedi.Üniversitelerin her türlü düşünceye açık olmasını ve farklı görüşlerin üstünün örtülmesi yerine tartışılması gerektiğini söyleyen öğrenciler ise, öğretim üyelerine 'Hakim Bey' şarkısının bir kısmını söyleyerek destek verdi.

Eylem yapan grup adına basın açıklamasını Hukuk Fakültesi öğrencisi Müzeyyen Yıldız, hocalarına açılan soruşturmayı eleştirdi.Kocaeli Üniverisitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Seydi Çelik’in öğrencilerine derste Komünist Manifesto’yu okuttuğu, Michael Moore’un 'Sicko' ve 'Kapitalizm Bir Aşk Hikayesi' belgesellerini izlettiği gerekçesiyle şikayette bulununca YÖK ifadesinin alınmasını istemişti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız