CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu16.46° C / 17° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

“SESSİZ ÇIĞLIK”TA YENİ TUTUKLU FOTOĞRAFLARI

Balyoz Darbe Planı adıyla bilinen ve geçtiğimiz yıl Eylül ayında darbeye teşebbüs iddiasıyla yargılanan, 365 kişiden 325inin çeşitli cezalara çarptırılan ve şu anda cezaevinde bulunan emekli ve muvazz

16 Şubat 2013 Saat: 17:43
“SESSİZ ÇIĞLIK”TA YENİ TUTUKLU FOTOĞRAFLARI
“SESSİZ ÇIĞLIK”TA YENİ TUTUKLU FOTOĞRAFLARI

'Balyoz Darbe Planı' adıyla bilinen ve geçtiğimiz yıl Eylül ayında 'darbeye teşebbüs iddiasıyla' yargılanan, 365 kişiden 325'inin çeşitli cezalara çarptırılan ve şu anda cezaevinde bulunan emekli ve muvazzaf amiral ve yüksek rütbeli subayların eş ve çocukları Gölcük'ün Değirmendere semtinde "Sessiz çığlık" adı altında protesto gösterisi yaptı.

100'ün üzerinde kişinin katıldığı bu haftaki buluşmada hazırlanan pankarta, aralarında Koramiral Lütfü Sancar'ın da bulunduğu son olarak tutuklananların fotoğrafı da eklendi. Yapılan konuşmada ise 28 Şubat yaklaştıkça yeni amirallerin tutuklanmalarına dikkat çekildi.

"Sessiz Çığlık" protestosu Değirmendere semtindeki Çınarlık Meydanı'na kaydırıldı. Bu haftaki buluşmaya, geçen haftalara oranla katılımın daha yüksek olduğu gözlendi. 100'ün üzerinde katılımın olduğu buluşmada Atatürk resmi ile "Büyük ve tarihi olayları ancak büyük milletler yaşayabilir" şeklindeki sözünün de yer aldığı tutukluların fotoğraflarının bulunduğu büyük bir pankartın asıldığı Çınarlık Meydanı'nda, son olarak tutuklananların resimleri de eklendi.

Son tutuklananlar arasında bulunan Emekli Koramiral Lütfü Sancar'ın fotoğrafının da büyük boy bastırılıp pankartın yanına konulduğu görüldü.

Bazı tutuklu yakınlarının ağladığı da gözlenen buluşmada, tutuklu yakınları adına, cezaevinde "bir ihanetin öyküsü. Hasdal'da bir amiral" adlı kitabı da yapan Tümamiral Semin Çetin'in eşi Nilüfer Çetin konuştu.

Nilüfer Çetin konuşmasının son bölümünde ise Silivri Hasdal, Maltepe, Hadımköy, Sincan ve İzmir'deki dava tutuklularını 'tutsak olarak' olarak nitelendirerek, onlar için özgürlük ve aydınlığın bütün ülkeye hakim olmasını dilediğini söyledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız