CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.4° C / 22° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

‘SESSİZ ÇIĞLIK’A HURŞİT GÜNEŞ’TEN DESTEK

Balyoz Darbe Planı adıyla bilinen darbeye teşebbüs iddiasıyla açılan dava sonunda müebbete kadar çeşitli hapis cezalarına çarptırılan emekli ve muvazzaf amiral ve yüksek rütbeli subayların eş ve yakın

6 Nisan 2013 Saat: 16:43
‘SESSİZ ÇIĞLIK’A HURŞİT GÜNEŞ’TEN DESTEK
‘SESSİZ ÇIĞLIK’A HURŞİT GÜNEŞ’TEN DESTEK

'Balyoz Darbe Planı' adıyla bilinen 'darbeye teşebbüs iddiasıyla' açılan dava sonunda müebbete kadar çeşitli hapis cezalarına çarptırılan emekli ve muvazzaf amiral ve yüksek rütbeli subayların eş ve yakınlarının Cumartesi günleri Gölcük'te Sessiz Çığlık adı altında düzenlediği protestoya CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş de destek verdi.


Gölcük'ün Değirmendere semtinde Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen Sessiz Çığlık buluşmasına CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş de destek verdi.

Güneş burada yaptığı açıklamada, 'Balyoz' ve 'Ergenekon' diye bilinen davalarda adaletin ihlal edildiğini belirterek, Terörizmin başı olan kişi ile müzakere eden, bir barış müzakeresi yapan hükümet terörle mücadele etmiş olan subaylarını eğer hapiste tutuyorsa kendi vicdanlarında önemli bir sorumluluğu da beraberlerinde taşıyorlar. Yani bunu nasıl kaldırıyorlar, vicdanları bunu nasıl kaldırıyor bunu anlamış değilim. dedi.

Sessiz çığlık buluşmasında tutuklu eşlerinden Saadet Tezcan yaptığı konuşmada, bu tutuklamaların haksız yapıldığını belirtirken, yine tutkuklulardan Kurmay Albay Baybars Küçükatay'ın 6 yaşındaki kızı Beray'ın sesi titreyerek babasını özlediğini söylemesi herkesi duygulandırdı.

Sessis Çığlık buluşması, pazartesi günü Silivri'de yapılacak duruşma öncesi orada buluşmak üzere son buldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız