FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu17.53° C / 18° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Seni Unutmadık

Sekiz yıl önce bugün, şarkıcı Kazım Koyuncu, kanser tedavisi gördüğü Amerikan Hastanesinde 33 yaşında yaşam savaşını kaybederek hayata gözlerini yumdu. “Karadenizin Asi Çocuğu” ölümünün 9.Yılında düze

25 Haziran 2014 Saat: 12:30
Seni Unutmadık
Seni Unutmadık

Sekiz yıl önce bugün, şarkıcı Kazım Koyuncu, kanser tedavisi gördüğü Amerikan Hastanesinde 33 yaşında yaşam savaşını kaybederek hayata gözlerini yumdu.

“Karadeniz'in Asi Çocuğu” ölümünün 9.Yılında düzenlenen çeşitli etkinlikle anılıyor.Kansere yakalanan milyonlarca vatandaşlarımızdan biri gibi 'işte gitti' bu hayattan.

“Ha kanser, ha konser” diye çıktığı sahnelerde tamamladı ömrünü.''Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim.Ve gerçekten doğru bildiğim bir şeyi en azından çok zorlanırsam ortaya koymaktan çekinmem" diyordu bir röportajında Kazım Koyuncu. 7 Kasım 1971′de Artvin’de doğan müzisyen, yıllardır müziğin içinde olmasına karşın 2000′li yıllarda Gülbeyaz, Sultan Makamı gibi televizyon dizilerine yazdığı müziklerle ünlenmişti.Herkes tarafından çok sevilmişti.

ŞAİR CEKETLİ ÇOCUK

Kazım Koyuncu, Umay Umay ile yaptığı bir ropörtajda şöyle diyordu; Çocukken şiirle çok güzel oynuyordum.Şiirlerle çok uğraşıyordum.Bir ceket yaptırmak isterdim o zamanlar istanbul'a gelirken...Şair ceketi.Geldiğimde şairlerin köprü altına gittiğini biliyordum.Kocaman bir yalana hazırdım, muhtemelen ne ceketler diktirdim kendime...Köyümden çıkıp gelmiştim, orda başka şeyler okuyordum, burda başka şeyler okumaya başladım.Solcu bir babanın solcu oğluydum.solcular saçlarını uzatırmış o zaman. Dik yakalı devrimci kazağım...O çocuk doğru bir çocuktu.Hiçbir şeyi terk etmedim.Şiir yazmadım evet...Vaktim yoktu.''

Ölümünün 9.yılında değerli sanatçımızı saygı ve rahmetle anıyoruz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız