FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu28° C / 28° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Seka Polikliniği’ne Donanımlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Ağız ve Diş Sağlığı Semt Polikliniği Yürüyüş Yolu üzerinde bulunan Seka Semt Polikliniği’nin 3’üncü katında açıldı

12 Ocak 2016 Saat: 09:43
Seka Polikliniği’ne Donanımlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Seka Polikliniği’ne Donanımlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Ağız ve Diş Sağlığı Semt Polikliniği Yürüyüş Yolu üzerinde bulunan Seka Semt Polikliniği’nin 3’üncü katında açıldı

Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Semt Polikliniği, Yürüyüş Yolu üzerinde bulunan Seka Semt Polikliniği’nin 3’üncü katında hizmete açıldı. Açılış törenine Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Onursal Varlıklı, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Harun Öz, Nuh Çimento ADSM Başhekimi Özcan Tekin ve poliklinik çalışanları katıldı.

 

7 HEKİM
Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne bağlı olarak mesai saatleri içerisinde hizmet verecek polinikte 7 diş ünitesi ile birlikte 7 de diş hekimi hizmet verip; diş çekimi, diş dolgusu, kanal tedavisi, sabit ve hareketli protezler, röntgen işlemleri uygulanabilecek. Yeni açılan poliklinik sayesinde İzmitliler artık daha kaliteli hizmet alabilecek.


VATANDAŞLARIMIZA HAYIRLI OLSUN
Açılış töreninde polikliniği gezen Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, röntgen cihazının bulunduğu odada yaptığı konuşmada, “Buradaki gerekli dönüşümden sonra yeni yüzüyle yeni cihazlarıyla inşallah bundan sonra ilimizdeki en nitelikli polikliniklerimiz arasında yer alacak. Panaromik röntgen en önemli teknolojik cihazlardan bir tanesi. İnsanların bütün çenesi bu cihazla görülebiliyor. Burada bazı kanal tedavileri gibi nitelikli diş protezleri gibi hizmetlerin yapımı planlanıyor. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.


HEDEF 20 HEKİM
Ergüney’in ardından Nuh Çimento ADSM Başhekimi Özcan Tekin ise, “Sağlık Bakanlığının standartlarını burada da uygulayacağız. Hayırlı osun. Şu anda 7 diş hekimimiz mevcut. Zamanla bunu 15 hekime çıkarmayı planlıyoruz. İlerleyen zamanlarda 20 hekim hedefimiz var. Buranın sorumlu idari hekimi olarak Dt. Ergün Evin görev alacak. Binasının içinde farklı bir başhekimliğe bağlı olarak hizmet vermiş olacak. Yani başka bir başhekimliğin hizmetini başka bir poliklinik üstlenecek” dedi.


KOLAYLIK POLİKLİNİĞİ GELİYOR
Seka Semt Polikliniği’nin adını da değiştirmeyi düşündüklerini dile getiren Tekin, “Ayrıca halka kolaylık sağlamak adına şu an içinde bulunduğumuz Seka Semt Polikliniği’nin adını ‘Yürüyüş Yolu Semt Polikliniği’ olarak değiştirmeyi düşünüyoruz. Fizik tedavi merkezi yapılacak. Röntgenden tutun bütün cihazlar donanımlı bir şekilde halka hizmetlerini sürdürecek. Aynı zamanda bir kolaylık polikliniği açmayı düşünüyoruz. İlaç yazdırmak isteyen, tetkik yaptırmak isteyenler için zemin katta bir kolaylık polikliniği açmayı düşünüyoruz.  Hekim sayısına göre organize ederek hizmet vereceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız