FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.46° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Şehir Hastanesi’ne Tramvayla Gidilecek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli’de yapımına başlanılan bin 180 yatak kapasiteli Şehir Hastanesi’nin şantiye alanında incelemelerde bulundu.

15 Ekim 2015 Saat: 12:08
Şehir Hastanesi’ne Tramvayla Gidilecek
Şehir Hastanesi’ne Tramvayla Gidilecek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli’de yapımına başlanılan bin 180 yatak kapasiteli Şehir Hastanesi’nin şantiye alanında incelemelerde bulundu. Işık, bağlantı yollarının dışında hastaneye tramvay hattı da konulacağını söyledi söyledi

Şehir Hastanesi’nin inşaat çalışmaları başladı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da, dev sağlık kampüsü için temel açma ve hafriyat çalışmalarının devam ettiği İzmit Cephanelik mevkiindeki alanı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yüklenici firma yetkililerinden kısa bir süre brifing alan Bakan Işık daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Işık, “Hastanenin inşaatı bitmeden hafif raylı sistem buraya bağlanacak” dedi.

 

36 AY İÇERİSİNDE BİTECEK
Bakan Işık'a incelemelerinde Vali Hasan Basri Güzeloğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın da eşlik etti. Işık, “Burada bölgemiz açısından, ilimiz açısından son derece önemli bir projeyi hayata geçirmeye başladık. 36 ay içerisinde projenin tamamlanmasını hedefliyoruz. Ve proje tamamlandığında Kocaeli bin 180 nitelikli yatak kazanmış olacak. Bu bin 180 nitelikli yatağın yaklaşık 335 bin metrekare kapalı alanı olan, içerisine 52 ameliyathane 100’ün üzerinde yoğun bakım yatağı olan son derece gelişmiş, modern bir sağlık kompleksine Kocaeli kavuşmuş olacak” dedi.

 

GÜNLÜK 50 BİN KİŞİ
Uzun bir proje çalışması neticesinde inşaat çalışmalarına geçildiğini söyleyen Bakan Işık, “İnşallah bundan sonra ciddi bir hızlı çalışmayı burada birlikte göreceğiz. Yaklaşık 50 bin insan günlük buraya giriş çıkış yapacak. Bu son derece önemli bir rakam. Kocaeli’nin sağlıkta yükünü alacak çok önemli bir merkez. Tabi biz bu 50 bin kişinin buraya günlük erişimini sağlayacak ulaşım altyapısının da şimdiden çalışma arkadaşlarımıza talimatını verdik.

 

TRAMVAY BAĞLANTISI OLACAK

Şu ana kadar yapılan ulaşımla ilgili hazırlıkları değerlendirdik. Bir, otoyol üzerindeki köprünün büyütülmesi, Yeşilova’dan yeni bir bağlantının kurulması ve bizim daha önce ilk etabını yaptığımız Kanal Boyu dediğimiz yolun bu komplekse kadara uzatılması ve aynı zamanda da otobandan giriş-çıkış verilerek diğer ilçelerimizden gelecek direk buraya aktarılması ama aynı zamanda da hafif raylı sistemin de bu inşaat bitene kadar şehir hastanemize bağlanması gibi pek çok konuyu da arkadaşlarımız, önümüzdeki 3 ay içerisinde çok yoğun olarak çalışacaklar” diye konuştu.

 

SAĞLIKTA EN GÜÇLÜ İL
Projeye son derece önemli bir proje olarak baktıklarını söyleyen Bakan Işık, “Bu projenin hayata geçmesiyle birlikte, Kocaeli’deki sağlıkla ilgili diğer yatırımlarımız da sonuç verince Kocaeli, sağlıkta sadece Türkiye’nin en güçlü ili olmaktan ziyade belki bölgenin en güçlü alt yapısına sahip şehri haline gelecek” ifadelerini kullandı.
Bakan Işık, konuşmaların ardından hafriyat çalışmalarını sürdüğü alanda inceleme yaparak Kocaeli Şehir Hastanesi şantiyesinden ayrıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız