FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü yağmurlu18.52° C / 20° C

gök gürültülü yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Sefa Sirmen'in Cezası Onandı

İzgaz Davası’ndan yargılanan 23 kişiden biri olan Sefa Sirmen’in Yargıtay tarafından cezası onandı

24 Haziran 2016 Saat: 13:20
Sefa Sirmen'in Cezası Onandı
Sefa Sirmen'in Cezası Onandı

İzgaz Davası’ndan yargılanan 23 kişiden biri olan Sefa Sirmen’in Yargıtay tarafından cezası onandı. Sirmen, 6 yıl 3 ay ceza aldı. 2005 yılı öncesindeki yasaya tabi olduğundan, cezasının 5'te 2'sini çekmesi bekleniyor. 

Cumhuriyet Halk Partisi'nden İzmit Büyükşehir Belediyesi'nde 3 dönem üst üste Belediye başkanı olan ve ‘Efsane Başkan’ ünvanını alan ayrıca 2002 ile 2007 yılları arasında Kocaeli Milletvekili olarak görev yapan Sefa Sirmen, iddialara göre geçmişte yargılandığı bir dosya ile ilgili olarak hakkındaki hapis cezasının onanması üzerine gözaltına alınarak tutuklandı İZGAZ’ın kurulması aşamasında ve çalışmaları sırasında dönemin İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen’in öncülüğünde yapılan çalışmalarla ilgili 2002 yılında Kocaeli 2. Asliye Hukuk Mahkemesinde açılan dava Yargıtay’da bozuldu.

Büyükşehir’in açılan görevi kötüye kullanma davasının aslında zimmet davası olduğu ile ilgili itirazını kabul eden Yargıtay Asliye Hukuk mahkemesinin beraat kararını bozarak Sirmen’in Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasına karar verdi.

Sirmen ile birlikte yargılanan o dönemin 13 İZGAZ yöneticisi ise zaman aşımı nedeniyle beraat etti. yargılanan Sefa Sirmen Zimmet iddiası ile 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. 2 yıl önce ağır ceza mahkemesinde çıkan karar üzerine Sirmen ve avukatı Temyize gitti.

Ancak Yargıtay mahkemenin verdiği kararı yerinde görerek geçtiğimiz aylarda onadı. Mayıs ayında ise Yargıtay’ın onadığı ceza Mayıs ayında mahkemeye ulaştı ve işleme kondu. Konu ile ilgili olarak Sefa Sirmen Kocaeli Asayiş İnfaz Büro Ekipleri tarafından gözaltına alınıp sevk edildiği adli merciiler trafından cezasını çekmek için cezaevine gönderildi. Sirmen’in yaklaşık 1 yıl 1 ay cezaevinde kalması bekleniyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız