CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu15.94° C / 17° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

SEFA SİRMEN İSU DAVASINDAN BERAAT ETTİ

1999-2002 yılları arasına İSUda görevi kötüye kullanma suçları nedeniyle haklarında dava açılan 23 sanık beraat etti Sefa Sirmenin Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde İSUya yapılan bazı alımlar

2 Ocak 2013 Saat: 13:03
SEFA SİRMEN İSU DAVASINDAN BERAAT ETTİ
SEFA SİRMEN İSU DAVASINDAN BERAAT ETTİ

1999-2002 yılları arasına İSU`da görevi kötüye kullanma suçları nedeniyle haklarında dava açılan 23 sanık beraat etti Sefa Sirmen`in Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde İSU`ya yapılan bazı alımlarda ve ihalelerde görevi kötüye kullanma suçuyla haklarında Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada karar çıktı.

Geçtiğimiz günlerde görülen davanın karar duruşmasına tutuksuz olarak yargılanan sanık Erkan Keraboğlu ile sanıkların avukatları katıldı. Mahkemenin cumhuriyet savcısı dosyayla ilgili kararını açıklayarak İSU Yönetim Kurulu Başkanı SirmenMahkeme kısa bir aranın ardından tüm sanıkların İSU Genel müdürlüğüne verdiği yetki sınırları içinde ve yönetmeliğe uygun olarak pazarlık usulü alım niteliğinde olduğu, birden fazla kişiden yazılı ve sözlü teklif aldıkları, bilirkişi raporunda da zarar tespit edilemediğine karar vererek dosyada yargılanan tüm sanıkların ayrı ayrı beraatlerine karar verdi. Dosya onanmak üzere Yargıtay`a gönderildi. , genel müdür ve personelinin söz konusu eylemlerde ihaleye fesat karıştırmak haksız kazanç sağladıklarına dair açık ve somut kanıt bulunmadığını ve beraatlerini talep etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız