FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu20.36° C / 20.36° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Saygısız ve çirkin üslubu kınıyorum

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, BBP Genel Merkezince yapılan açıklamada kullanılan saygısız ve çirkin üslubu kınadığını bildirdi.

16 Eylül 2014 Saat: 12:36
Saygısız ve çirkin üslubu kınıyorum
Saygısız ve çirkin üslubu kınıyorum

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Akdoğan, AA muhabirinin, 733. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri törenin yaşanan tartışmayla ilgili BBP'den yapılan açıklamaya yönelik değerlendirmesini sorması üzerine, bunun en az kürsü tekmeleme olayı kadar üzüntü verici olduğunu vurguladı.

"Üzerinde Türk Bayrağı olan konuşma kürsüsünün tekmelenmesini şuursuzluk ve densizlik olarak nitelemem, doğrudan olayı yapan şahsa ve olayın kendisine yöneliktir" ifadesini kullanan Akdoğan, şunları kaydetti:

"BBP sözcülerinin, olayı gerçekleştiren şahsın kendileriyle ilgisi olmadığına yönelik açıklamalarının ardından yaptığım açıklamanın hiçbir yerinde BBP'ye bir atıf veya ima bulunmamaktadır. 'Şahsın bizimle ilişkisi yok' beyanını yalanlarcasına BBP Genel Merkezinin yaptığı açıklamada şahsıma yönelik tekrarından bile haya duyacağım, terbiye ve edep sınırı tanımayan ifadeler yer almaktadır. Türk milletinin milli ve manevi değerlerinde yer almayan bu saygısız ve çirkin üslubu kınıyorum."

"Aziz milletimizin takdirine bırakıyorum"

Söz konusu törenlere başbakan yardımcısı ve milletvekili olmadan önce de defalarca katıldığına dikkati çeken Akdoğan, "Bu törenlerin birlik ve beraberlik duygularıyla idrak edilmesi gerektiğine inanıyorum" diye konuştu. Başbakan Yardımcısı Akdoğan, şöyle konuştu:

"Kaldı ki Sayın BBP Genel Başkanı'na yönelik olumsuz hiçbir tavrımın söz konusu olmadığı bu törende protokol tribününde sebep olunan taşkınlıklar ve izleyicileri tahrik eden davranışlar da ayrıca eleştirilmeyi fazlasıyla hak etmektedir. Yapılan basın açıklamasında bu kadar hakaretamiz ve eleştiri sınırlarını aşan ifadelerde bulunulması Büyük Birlik Partisi'nin kurumsal şahsiyetine yakışmadığı gibi merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatı boyunca temsil ettiği değerlerle de örtüşmemektedir.

İçinde Ertuğrul Gazi, Hayme Ana, Osman Gazi gibi önemli şahsiyetlerin geçtiği bir açıklamada bu şahsiyetlerin manevi öğretileriyle hiç bağdaşmayan ölçüsüz ve sorumsuz bir üslup kullanılmasını aziz milletimizin takdirine bırakıyorum."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız