CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur14° C / 14° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

SAYAÇ DEĞİŞİM ÜCRETİNE SON ..

Yeni Elektrik Piyasası Kanununun Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanarak, 30 Mart 2013 Cumartesi günü Resmi Gazetede yayımlandı. SEDAŞ, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununun emrettiği 10 yıllık damga

31 Mart 2013 Saat: 15:36
SAYAÇ DEĞİŞİM ÜCRETİNE SON ..
SAYAÇ DEĞİŞİM ÜCRETİNE SON ..

Yeni Elektrik Piyasası Kanunu`nun Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanarak, 30 Mart 2013 Cumartesi günü Resmi Gazetede yayımlandı. SEDAŞ, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu`nun emrettiği 10 yıllık damga ve muayene süresi dolan elektrik, su ve doğalgaz sayaçlarının periyodik muayene (kalibrasyon) yapılmasına ait yasal zorunluluk kapsamında sürdürdüğü çalışmasında bedel karşılığı sayaç değişim uygulamasını 30 Mart itibariyle durdurduğunu açıkladı. Yasaya göre SEDAŞ sorunluk bölgesinde, müşteriden sayaç bedeli ve sökme-takma bedeli olarak herhangi bir ücret talep edemeyecek.

SEDAŞ NE YAPACAK? SEDAŞ uzun zamandır alelacele abonelerinin elektrik sayaçlarını değiştirdi. Bu değişimler faturalara ekstra para olarak yansıdı. Vatandaşların oldukça şikayetçi olduğu bu konu yayınlanan yeni yasa ile artık ortadan kalktı. Şimdi ise akıllarda şu soru kaldı. SEDAŞ ne yapacak şimdi. Sayaç değişim bedeli adı altında aldığı ücretleri vatandaşlar geri verecek mi?

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız