FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.6° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

SAÜ ile Kocaeli İtfaiyesi işbirliği yapacak

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından açılacak Yangın Mühendisliği Yüksek Lisans Programı hakkında Kocaeli İtfaiyesi ile işbirliği yapacak.

10 Mart 2015 Saat: 18:19
SAÜ ile Kocaeli İtfaiyesi işbirliği yapacak
SAÜ ile Kocaeli İtfaiyesi işbirliği yapacak

Sakarya Üniversitesi, yangın mühendisliği alanında açacağı yüksek lisans programı için Kocaeli itfaiyesi ile işbirliği yapacak. Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Torkul, Doç. Dr. Abdullah Taşkesen ve Doç. Dr. Hakan Serhad Soyhan ile birlikte, Önleme ve Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki İtfaiye Eğitim Merkezini (KOBİTEM) ziyaret etti. Ziyarette, Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde açılması planlanan “Yangın Mühendisliği Yüksek Lisans Programı” hakkında Kocaeli itfaiyesiyle işbirliği görüşüldü.

 

İŞİN MUTFAĞINDA EĞİTİM
Prof. Dr. Orhan Torkul, İtfaiyeciliğin çok önemli ve geliştirilmesi gereken bir meslek olduğunu vurgulayarak, Yangın Mühendisliği alanında açmayı düşündükleri yüksek lisans programının, uygulamaya dönük, sonuç odaklı, mesleğin bilimsel tüm yönlerini kapsayan bir yapıda olmasına özen gösterdiklerini belirtti. Bütün bu koşuları sağlayabilmenin de işin mutfağından yani uygulamacılarla işbirliğinden geçtiğini söyleyen Prof. Dr. Torkul, babasının da emekli itfaiye müdürü olduğundan dolayı, kendisinin neredeyse itfaiyenin içinde doğduğunu, bu yüzden itfaiye teşkilatı ve itfaiyecilik mesleğine yakın ilgi duyduğunu söyledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız