FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Sarıbay "Delege olmayan başkanları daha çok kucaklayacağım"

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, tüm ilçe başkanlarını kurultay delegesi yapmak istediğini ifade ederek, “Fakat delege sayısı az olan 4 ilçe başkanının kurultay delegesi olmamasını 8 ilçe başkanı istedi. Ben bundan sonraki süreçte d

29 Aralık 2015 Saat: 18:24
Sarıbay "Delege olmayan başkanları daha çok kucaklayacağım"
Sarıbay "Delege olmayan başkanları daha çok kucaklayacağım"

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, tüm ilçe başkanlarını kurultay delegesi yapmak istediğini ifade ederek, “Fakat delege sayısı az olan 4 ilçe başkanının kurultay delegesi olmamasını 8 ilçe başkanı istedi. Ben bundan sonraki süreçte delege olmayan ilçe başkanlarını daha çok kucaklayacağım” dedi

CHP’nin pazar günü gerçekleştirilen kongrede 8 ilçe başkanı kurultay delegesi seçilirken Kandıra İlçe Başkanı Recep Şenol, Karamürsel İlçe Başkanı Şinasi Yazar, Başiskele İlçe Başkanı İrfan Keskin ve Dilovası İlçe Başkanı Kerim Aydemir’in listede yer almaması, parti içinde bazı kesimlerin tepkisine neden olmuştu. Kongrede il başkanlığı koltuğuna oturan Cengiz Sarıbay, 4 ilçe başkanının kurultay delegesi olmamasının nedenlerini gazetemize anlattı. 


ISRARCI OLDULAR 
600 delegenin 22 tane kurultay delegesi seçtiğini ifade eden Cengiz Sarıbay, “Ben sadece benimle birlikte 1 kişinin daha delege olmasını istedim ve diğerlerini ilçe başkanlarına bıraktım. 8 ilçe başkanımız, delege sayısı az olan ilçelerde başkanların kurultay delegesi olmasını istemedi. Ben ne kadar ‘Delege olmaları gerek’ desem de, onlar bu konuda ısrarcı oldu. 4 ilçe başkanına da kurultay delegeli vermeyi gerçekten çok istedim” şeklinde konuştu. 


HİÇ KOLAY DEĞİL 
Kurultay delegesi olmayana ilçe başkanlarının kırılmamaları gerektiğini kaydeden Sarıbay, “Az önce de söylediğim gibi, 60 delege arasından 22 tane isim bulmak hiç kolay değil. Ama onlara buradan söz veriyorum: kurultay delegesi olmayan ilçe başkanlarını daha çok kucaklayacağım. Bu konu, partide bir ayrışma meselesine asla dönüşmeyecek” ifadelerini kullandı. 


KENDİSİNİ DÜŞÜNENLER 
Sarıbay, “Parti içi muhaliflerin kongredeki tavırları hakkında ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorumuza ise, “Parti içinde muhalif kesim yok. Fakat partide, ‘CHP aşağı düşsün, biz de yukarı çıkalım’ mantığında olan birkaç isim var. Bunların amacı CHP’nin başarısı değil, kendilerinin bir yerlere gelmesi. Bu süreçte de ne yazık ki partimizdeki bazı isimleri kullanıyorlar” dedi. 


AĞABEY NOKTASINDAYIM 
Kendisini destekleyen ya da desteklemeyen herkese aynı mesafede durarak başkanlık yapacağını söyleyen Sarıbay, “Ben bu partide ağabey noktasındayım. Partililerimi çok iyi tanırım. Onlarla çok uzun yıllardır mesaim var. Bu yüzden beni desteklediler ya da desteklemediler diye bir ayrımı asla yapmam. CHP’nin başarılı olması için herkesin katkısını almak zorundayız” diye konuştu. 


MAZBATA KONUSU
Cengiz Sarıbay, mazbatayı alacağı günün henüz netleşmediğini de kaydederek, “Mazbata için seçim kurulu, seçimin üzerinden 2 gün geçmesini bekliyor. 2 günün ardından ise mazbata alınacak zamanı bize bildiriyor. Bu noktada bize ulaşan bir şey henüz yok. Belki de yılbaşından sonra alırız” ifadelerini kullandı. 


LİSTE SORUN YARATMAZ
Kurultay delegeliği listesinde 7 kadın olması gerektiğine rağmen 6 kadın yazılmasının bir sorun yaratıp yaratmayacağı konusuna da değinen Sarıbay, “Elbette ki 7 kadın yazmak istiyorduk fakat bu noktada ilçelerden gelen isimleri yazdık. Listede 6 kadının olması bir sorun yaratmaz. Çünkü başka kadın aday yoktu. Kurultaya bir kadın aday olsaydı belki  durum değişebilirdi” dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız