CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur15.47° C / 16° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

SAPANCA GÖLÜ'NDE KANALİZASYON PANİĞİ

Komşu kent Sakarya’ nın içme suyu havzası olan, yağışların yetersiz olduğu zamanlarda Kocaeli’ nin de kullandığı Sapanca Gölüne kanalizasyon suyu mu karışıyor? Gölü çevreleyen kolektörün rögarından ta

19 Şubat 2013 Saat: 17:13
SAPANCA GÖLÜ'NDE KANALİZASYON PANİĞİ
SAPANCA GÖLÜ'NDE KANALİZASYON PANİĞİ

Komşu kent Sakarya’ nın içme suyu havzası olan, yağışların yetersiz olduğu zamanlarda Kocaeli’ nin de kullandığı Sapanca Gölü'ne kanalizasyon suyu mu karışıyor?

Gölü çevreleyen kolektörün rögarından taşan kanalizasyon sularının Sapanca Gölü'ne akması bir vatandaş tarafından görüntülenip sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanınca Sakarya Su kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) alarma geçti.

Alınan bilgilere göre Mehmet Yardımcıoğlu adlı vatandaş Sapanca Gölü Esentepe Mahallesi mevkiinde göl kıyısında taşan bir rögardan kanalizasyon sularının Sapanca Gölüne akışını cep telefonuyla çekerek sosyal medyada paylaştı.

Yapılan incelemelerin sonunda rögarda yağışlar sonrası malzeme birikmesi nedeniyle tıkanıklık yaşandığı belirlendi.

SASKİ yetkilileri zaman zaman Kocaeli’ ninde kulllandığı Sapanca Gölü’ nün en etkin şekilde korunması için SASKİ Genel Müdürlüğü olarak çalışmalar gerçekleştirildiğini belirterek, yayınlanan görüntüler üzerine ekiplerin hızla olaya müdahale ettiklerini belirtti.

Yaklaşık 3 dakikalık görüntülerde muhabir gibi gördüklerini anlatan vatandaşın çektiği görüntüleri Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü görevlileri de takip etti ve alarma geçerek müdahalede bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız