FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu20.25° C / 23° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

“Sandığa gitmeyen seçmenlerin çoğu AKP’liydi”

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, 10 Ağustos’ta yapılan ve Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferiyle sonuçlanan Cumhurbaşkanı seçimini yorumladı. Çok çalıştıkları bir dönemin ardından mutlu ve neşeli oldukları bir gün yaşadıklarını sö

12 Ağustos 2014 Saat: 15:58
“Sandığa gitmeyen seçmenlerin çoğu AKP’liydi”
“Sandığa gitmeyen seçmenlerin çoğu AKP’liydi”

Kocaeli’de yüzde 58,4 oranında oy aldıklarını belirten Civelek, “Bu seçimler de bereketli geçti ve koyduğumuz hedefe de ulaştık. Teşkilatlar olarak kendimizi sorgulayacağız. Daha çok çalışıp daha çok koşturmalıyız. Neden yüzde 61’in üzerine çıkamadığımızı da değerlendireceğiz. Erdoğan gönüllülerinin farkı budur. Muhalefetin rüyasında görmeyeceği bir oy aldık.  O aziz il başkanlarına tavsiyem mazeret bulmasınlar. Ağır hezimeti unutmasınlar. Şu anda birbirlerini suçlamaya başladılar. Hepsi kendisini aklamaya çalışıyor” diye konuştu.  

SANDIĞA GİTMEYENLERİN ÇOĞU AKP’Lİ

Sandığa gitmeyenlerin çoğunun AK Partili olduğunu söyleyen Civelek, “Erdoğan zaten kazanacak rahatlığı vardı. Gerçekten bu seçimlerde bir rehavet var. Yapılan anketler de bunu gösterdi. Anketler bizi rehavete kaptırdı. Ayrıca 30 Mart yorgunluğu da var. Sonuç olarak muhalefetin en geniş kesimi çatının altında kaldı. Bazıları da beddualar etti. Yüzde 52 onları hezimeti ekmeli onlara yaşattı. Muhalefete laf yetiştirmeye vaktim yok. Onlar yeni Türkiye’yi anlamaya çalışsınlar. Yeni bir sayfa açmaya davet ediyorum. Yeni Türkiye’de onlara da yer var” dedi.

27 Ağustos’ta Olağanüstü Kongrelerinin yapılacağını söyleyen Civelek, “Cumhurbaşkanımız Çankaya’ya çıktığında genel başkanımız ve başbakanımızın aynı kişi olması için kongreye gidiyoruz. 14 Ağustos’ta bizim görüşlerimizin alınacağı toplantı yapılacak. İl başkanı, kadın ve gençlik kolları, büyükşehir belediye başkanları katılacak. Genel başkanlık için temayül yapılacak. Memleketimiz için çok hayırlı olacak” ifadesini kullandı.

14 Ağustos’taki toplantıda yapılacak temayülde kime destek vereceklerinin sorulması üzerine Civelek, “Biz memlekete en hayırlı olanı yazacağız. Temayülden sonra ikinci bir aday çıkacağını düşünmüyorum” dedi. Kocaeli teşkilatlarının Ahmet Davutoğlu’ndan yana bir temayüllerinin olduğunun sorulması üzerine Civelek, “Kocaeli ve Kocaeli teşkilatları Ahmet Davutoğlu’nu çok sever. Ama şu anda öyle bir taraf belirleme yoktur” dedi.

400 BİN TL BAĞIŞ YAPILDI

Bağışlara 41 bin kişinin katılımı olduğunu söyleyen AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, “Bu şehirde Erdoğan gönüllüleri ile birlikte yaklaşık 400 bin lira bağış yapıldı” dedi. Erdoğan’ın teşkilatlarının her zaman lideri olacağını belirten Civelek, “Biz 27 Ağustos’ta genel başkanımızı seçeceğiz.  Yine liderimiz Erdoğan’dır. Onlar merak etmesin Erdoğan gitse de bu teşkilatlarda çok Erdoğan var. Erdoğan bir yere değil, Cumhurbaşkanlığına gidecek 2015 seçimlerinde oylarımızı ve milletvekilleri sayımızı da arttıracağız” dedi. Civelek, seçimlerin hemen ardından 2015 genel seçimleri için hazırlıklarımızı yapmaya başladıklarını söyledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız