FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Saldırılar milletimiz nezdinde mağlubiyete uğramıştır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, "Ahlaki ve vicdani dayanaklardan yoksun, sosyal medya bahanesine sığınılarak gerçekleşen bu koordine saldırılar, milletimiz nezdinde her seçimde mağlubiyete uğramıştır" dedi.

2 Eylül 2014 Saat: 11:48
Saldırılar milletimiz nezdinde mağlubiyete uğramıştır
Saldırılar milletimiz nezdinde mağlubiyete uğramıştır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "paralel yapı"nın sosyal medyada kendisine yönelik yürüttüğü dezenformasyon çalışmalarını değerlendirerek, "Ahlaki ve vicdani dayanaklardan yoksun, sosyal medya bahanesine sığınılarak gerçekleşen bu koordine saldırılar, milletimiz nezdinde her seçimde mağlubiyete uğramıştır. Bu hususta vicdansız ve ölçüsüz saldırıları gerçekleştirenlere hukuk çerçevesinde ve yargı önünde hesap sorulacaktır" dedi.

Soylu, İngilizce yayın yapan haber sitesi "www.euroasianew.com"un, paralel yapı mensuplarınca, sosyal medyada kendisine yöneltilen dezenformasyon kampanyasına ilişkin sorularını yanıtladı.

Kendisinin ve teşkilatının 30 Mart yerel seçimlerinin ardından cumhurbaşkanlığı seçimi ve AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongre süreçleriyle alakalı yoğun mesai yaptıklarını belirten Soylu, o günlerde, yazılı, görsel ve sosyal medya üzerinden, paralel yapının dezenformasyona dayalı operasyonlarıyla karşı karşıya kaldıklarını ifade etti.

"Sosyal medyada, gerekse diğer tüm alanlarda siyasal kültürümüzün, şeffaflığın ve etik teamüllerin gerektirdiği davranışların, fiillerin dışına çıkılması bizim ilkelerimize göre kabul edilemezdir" diye konuşan Soylu, şunları kaydetti:

"Yazılı basında Taraf, Zaman, Today's Zaman, Bugün, Sözcü... Görsel mecralarda buna bağlı olarak siyasi literatürümüze 'Çatı partisi' olarak geçmiş olan CHP-MHP ittifakının sözcüsü bazı milletvekilleri ve yine aynı ittifakın zihni inşacısı, paralel yapının sözcüsü sayılabilecek milletvekillerinin ortak eylem birliği içerisinde şahsıma ve bunun üzerinden AK Parti'yi ilzam etmeye yönelik yürüttükleri iftira, çamur atma, itibarsızlaştırma kampanyalarını ibretle takip ediyorum. Ahlaki ve vicdani dayanaklardan yoksun, sosyal medya bahanesine sığınılarak gerçekleşen bu koordine saldırılar, milletimiz nezdinde her seçimde mağlubiyete uğramıştır. Bu hususta vicdansız ve ölçüsüz saldırıları gerçekleştirenlere hukuk çerçevesinde ve yargı önünde hesap sorulacaktır."

Süleyman Soylu, kendisine ve partisine yönelik dezenformasyon çalışmalarının, AK Parti'nin seçim başarılarını gölgelemeye, Türkiye'nin demokratik ve hukuki alanlardaki gelişimini, uluslararası alandaki itibarını zedelemeye yönelik kampanyalar olduğuna işaret ederek, bu tip kötü niyetli uğraşıların başarısız olmaya mahkum olduğunu vurguladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız