FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.08° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Sağlıklı Yaşam Başvuruları Başladı

Büyükşehir Belediyesi’nin obezite ile mücadelede hareketli ve sağlıklı yaşam projesinin eylül ayı başvuruları başladı

26 Ağustos 2015 Saat: 17:17
Sağlıklı Yaşam Başvuruları Başladı
Sağlıklı Yaşam Başvuruları Başladı

Büyükşehir Belediyesi’nin obezite ile mücadelede hareketli ve sağlıklı yaşam projesinin eylül ayı başvuruları başladı

Büyükşehir Belediyesi’nin, ülkemizde önemli bir sağlık sorunu haline gelen obzezite ile mücadele kapsamında hayata geçirdiği  “Obezite ile Mücadelede Hareketli Ve Sağlıklı Yaşam Projesi” için başvurular başladı. Proje ile toplumun obezite ve riskleri konusunda bilgi düzeyini artırarak bireylerin sağlıklı beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmalarını teşvik etmek ve sonuç olarak ülkemizde obezite ve obezite ile ilişkili hastalıkların görülme sıklığını azaltmak amaçlanıyor.

 

16 HAFTALIK SÜREÇ

Obezite İle Mücadelede Hareketli ve Sağlıklı Yaşam Projesi’ne katılmak isteyen kişilerin şahsi dilekçeyle veya Büyükşehir Belediyesi  Sağlık işleri Müdürlüğü 321 45 45 numaralı telefonu  arayarak başvuru yapmaları gerekiyor. Proje yıl içerisinde şubat ve eylül ayları başlangıç olmak üzere iki dönem halinde yapılıyor.16 haftadan oluşan bir dönemde haftalık 3 seans egzersiz programı uygulanıyor.

 

20-60 YAŞ ARASI EV HANIMLARI

20-60 yaş arası ev hanımlarının katılabildiği projede başvuru yapan kişiler ilk olarak kapsamlı bir muayeneden geçiriliyor. Büyükşehir Belediyesi Kurum doktorları tarafından yapılan kontroller sonrası egzersiz yapmasında sorun olmayan kişiler projeye katılabiliyor.

 

OBEZİTE ÖNLENEBİLİR

Proje kapsamında gruplara Obezitenin önlenebilirliğine yönelik beslenme ve yaşam konularında eğitim veriliyor. BESYO mezunu spor eğitmenleri tarafından uygulanan egzersiz programı çerçevesinde step, aerobik ve plates uygulanıyor. Proje sürecinde ayda bir antropometrik ölçümler yapılarak olumlu ve olumsuz değişimler kaydedilebiliyor. Eylül ayında başlayacak olan güz dönemi için son başvuru tarihi ise 7 Eylül.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız